Informacje15 lipca 2011, 00:00,

Awaryjne zamknięcie ul. Mirkowskiej w Konstancinie

Informujemy, że ze względu na bardzo zły stan techniczny nawierzchni, w okresie od 16 lipca 2011 roku (sobota) godz. 4.00 do 18 lipca 2011 roku (poniedziałek) godz. 4.00 zamknięty zostanie odcinek ul. MIRKOWSKIEJ od mostu na rzece Jeziorce do Alei Wojska Polskiego. Utrzymany będzie dojazd dla Mieszkańców i służb ratowniczych do osiedla Mirków zamiennie od strony ul. Bielawskiej lub Alei Wojska Polskiego. W okresie zamknięcia odcinka ulicy wykonana zostanie nowa nakładka asfaltowa.

Zamknięcie odcinka ulicy Mirkowskiej spowoduje zmiany tras przejazdu komunikacji miejskiej. Od g. 4.00 w dniu 16 lipca będzie ona funkcjonowała następująco:
Linia 700
Z Warszawy: Dworzec CENTRALNY - Aleje Niepodległości - Puławska - (Piaseczno)Chyliczkowska - Starochylicka (Konstancin-Jeziorna) Długa - Chylicka - Prusa - Piłsudskiego - Jagiellońska - Wierzejewskiego (STOCER)
Z Konstancina –Jeziorny: Wierzejewskiego - Piasta – Piłsudskiego - Chyliczkowska - (Piaseczno) Armii Krajowej - (Warszawa) Puławska - Aleje Niepodległości – Dworzec Centralny.
Linia 710
skrócenie trasy: (Warszawa) METRO WILANOWSKA - ... - (Konstancin-Jeziorna) Warszawska - Rondo AK - Bielawska - Mirkowska - Warszawska dalej dotychczasową trasą do Warszawy.
Linia Z10 uruchomiona tylko na czas zamknięcia ul. Mirkowskiej - jako zastępstwo za linię 710 na odcinku Konstancin-Jeziorna - Piaseczno:
Z Konstancina-Jeziorny: Rondo JP II - Piłsudskiego - Jagiellońska - Wierzejewskiego - Piasta - Piłsudskiego - Prusa - Chylicka - Długa - (Chylice) Starochylicka - (Piaseczno)Chyliczkowska - Armii Krajowej - Okulickiego - (Piaseczno) POLOKOLOR.
Z Piaseczna: POLKOLOR- Okulickiego - Wojska Polskiego - Kusocińskiego - Puławska - Chyliczkowska- (Chylice) Starochylicka - (Konstancin-Jeziorna) - Długa - Chylicka - Prusa - Piłsudskiego - Rondo JP II.
Linia N50 (Warszawa) METRO WILANOWSKA - ... - (Konstancin Jeziorna) Warszawska - Nowopiaseczyńska - Piaseczyńska - Chylicka - Prusa - zawrotka na skrzyżowaniu Prusa/Piłsudskiego (przy Wareckiej) - Prusa - SKOLIMÓW (powrót stałą trasą).
Na wszystkich trasach obowiązywać będą dotychczasowe przystanki autobusowe. Proponowany objazd dla samochodów indywidualnych prowadzi przez most na ul. Chylickiej lub tzw. „drogą przywałową” na odcinku Habdzin, Opacz, Ciszyca, Obórki, Okrzeszyn.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje16 lipca 2011, 00:00,

Koncert Big Band Konstancin, czyli Rondo w Konstancinie

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na koncert znanego wszystkim Konstancińskiego Big Bandu, który zagra przeboje muzyki jazzowej i nie tylko. Muzyka znana i lubiana. Koncert odbędzie się 17 lipca 2011 roku i rozpocznie się o godz. 16.00 w Amfiteatrze, Park Zdrojowy. Zapraszamy na koncert Big Band Konstancin.

Big Band Konstancin - zespół powstał w 2003 roku, początkowo jako orkiestra dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Skolimowie, jednak ostatecznie przyjął formułę big bandu oraz nazwę Big Band Konstancin. Lata 2003 - 2005 to okres intensywnych prób, doboru repertuaru i składu osobowego. Pierwsze występy to rok 2005 i koncerty w Konstancińskim Parku Zdrojowym, jak również udział w lokalnych uroczystościach okolicznościowych. Członkowie orkiestry to zawodowi muzycy z dużym stażem i doświadczeniem artystycznym w najlepszych zespołach reprezentacyjnych i estradowych, grający na wielu instrumentach, co pozwala na modyfikację składu instrumentalnego w zależności od potrzeb, rodzaju i charakteru muzyki.

Pod względem repertuaru orkiestra jest wszechstronna. Wykonuje muzykę marszową, patriotyczną, religijną, znane i lubiane przeboje muzyki rozrywkowej, światowe przeboje klasyki big bandu oraz dixieland. Posiadamy profesjonalne nagłośnienie i własne stroje. Orkiestra bierze udział we wszystkich uroczystościach i festynach okolicznościowych na terenie gminy, zaś w sezonie letnim koncertuje w Konstancińskim Parku Zdrojowym. Występowaliśmy w wielu miastach Polski i dwukrotnie w Czeskich Hranicach. Aktualnie Big Band Konstancin liczy 18 osób.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna