Informacje28 czerwca 2014, 10:00,

Autorenovator Day Zlot Starych Pojazdów w Piasecznie

28 czerwca 2014 roku na parkingu w centrum Piaseczna odbędzie się Zlot Starych Pojazdów. Zlot każdego rodzaju pozytywnie zakręconych, w tym również miłośników starych pojazdów, to przede wszystkim spotkanie środowiskowe i wymiana doświadczeń. Służyć ma również bliższemu poznaniu się ludzi oddanych tej pasji, którzy od święta mijają się w swych ulubieńcach na ulicy.

Autorenovator Day Zlot Starych Pojazdów w Piasecznie

- Nikt nie rodzi się miłośnikiem starej motoryzacji, ale staje się nim dzięki marzeniom. Sam wiele lat temu ukręcałem sobie głowę na widok „staroci”. Zazdrościłem i podziwiałem ludzi, którzy swój czas i energię poświęcają utrwaleniu przemijającego piękna – mówi jarek Talarowski, organizator zlotu. - Dopiero kilka lat temu przekonałem się, że aby samemu w tym uczestniczyć nie trzeba wydawać setek tysięcy złotych. Ale frajda jazdy i uśmiechy innych na drodze są bezcenne – dodaje. Dlatego nadrzędnym celem tego Zlotu i wszystkich kolejnych, które planujemy robić corocznie, jest przybliżenie innym tej radości i pozyskanie nowych pasjonatów.

1-st AUTORENOVATOR DAY pomyślany jest jako radosne święto rodzinne, na którym wszyscy – zarówno uczestnicy jaki i publiczność – mile spędzą czas. Dla uczestników ważnym będzie zapewne Konkurs Elegancji ich pojazdów. Dla zwycięzców przygotowano niepowtarzalne nagrody zrobione specjalnie na tą okazję przez zaprzyjaźnionych kowali artystycznych. Jurorami Konkursu będzie publiczność, a wśród osób które oddadzą swój głos rozlosowane zostaną ciekawe nagrody.

Punktem kulminacyjnym będzie Parada Pojazdów. Również tutaj mamy niespodziankę dla publiczności. Każdy może wylicytować miejsce w wybranym przez siebie pojeździe i uczestniczyć w Paradzie. Wszystkie pieniądze uzyskane z tej licytacji zostaną przeznaczone cel charytatywny – Fundacji dla Patrycji.

Ponadto planowane jest wiele innych atrakcji. Będą symulatory zderzenia czołowego i dachowania, alkogogle, akcja straży pożarnej wycinania poszkodowanego z samochodu, znakowanie rowerów przez Straż Miejską oraz stanowiska sponsorów i wystawców. Na pewno dużą atrakcją będzie grający ze sceny, angielskiego piętrusa – zespół dixielandowy. Bez trudu zasmakują Państwo w znakomitym jedzeniu i zimnym piciu. Impreza objęta jest honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

Program Autorenovator Day
10:00 – 12:00 Rejestracja pojazdów 10:30 Otwarcie stoisk
12:00 Oficjalne otwarcie zlotu
12:30 – 14:30 Konkurs elegancji
13:00 Akcja straży pożarnej
13:00 – 14:00 i 14:45 – 15:30 Licytacja miejsc
15:45 – 16:30 Parada
17:00 Ogłoszenie wyników konkursów
18:00 Oficjalne zakończenie zlotu

Informacje24 czerwca 2014, 20:07,

Aleksander Werecki zdobył trzy medale Mistrzostw Polski w tenisie stołowym

Rozegrane w Brzegu Dolnym, Mistrzostwa Polski kadetów w tenisie stołowym okazały się bardzo udane dla Aleksandra Wereckiego. Zawodnik UKS Return Piaseczno był niewątpliwie najlepszym zawodnikiem tego turnieju zdobywając 3 medale. Najważniejszym z nich był ten za wygranie turnieju indywidualnego i tytuł Mistrza Polski. W zeszłym sezonie "Aleks" musiał zadowolić się srebrnym krążkiem. Turniej indywidualny aż do półfinału nie sprawił 15-letniemu pingpongiście żadnych kłopotów i z dużą łatwością zapewnił on sobie miejsce w strefie medalowej.

Aleksander Werecki zdobył trzy medale Mistrzostw Polski w tenisie stołowym

W półfinałowym meczu z Majchrzakiem (Bogoria Grodzisk Maz.) gra była bardziej wyrównana i po 6-setowej walce zawodnik z Piaseczna wygrał w setach 4:2. Mecz decydujący o tytule mistrza Werecki rozgrywał z kolegą z reprezentacji Polski, Kamilem Nalepą (ZKS Drzonków). Po bardzo emocjonującym spotkaniu to zawodnik UKS Returnu Piaseczno okazał się lepszy, ponownie wygrywając 4:2.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Aleksander Werecki zdobył trzy medale Mistrzostw Polski w tenisie stołowym

Oprócz tytułu w grze indywidualnej, Aleksander Werecki zdobył także złoty medal w grze podwójnej w parze z Kamilem Urbanowiczem (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński) oraz medal srebrny w grze mieszanej z Katarzyną Hennig (LUKS Chełmno). Trzy medale Mistrzostw Polski świadczą o dobrej formie Aleksa przed zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Europy, które w lipcu odbędą się we Włoszech. Warto podkreślić, że w składzie na ten turniej znajdzie się także inny wychowanek UKS Return Piaseczno Marek Badowski, który od tego sezonu występuje w klubie Olimpii Grudziądz.

Maciej Chojnicki www.returnpiaseczno.pl