Informacje31 lipca 2008, 00:00,

Auchan Piaseczno testuje torby przyjazne dla środowiska

Auchan Piaseczno testuje nowe oraz przyjazne dla środowiska torby foliowe do pakowania zakupów z dodatkiem TDPA. Jest to specjalny składnik chemiczny, który umożliwia szybszy rozkład foliówki pod wpływem słońca i tlenu. Oprócz testów nowych foliowych reklamówek, Auchan proponuje również wybór w pakowaniu zakupów, do toreb wielokrotnego użytku, w różnych cenach i o różnej pojemności. Auchan w Piasecznie oferuje cztery rodzaje toreb wielokrotnego użytku: 12 litrów pojemności specjalnie wzmocniona zawiera składnik TDPA, torby na zakupy 33 i 41 litrów pojemności, a także torba na butelki o pojemności 16l. Więcej informacji na ulotce: ulotka (.pdf)

torby przyjazne dla środowiska w Auchan

Aby działać konkretnie na rzecz ochrony środowiska przypominamy, że podstawową sprawą jest segregowanie odpadów i oddanie ich do recyklingu, bądź utylizacji. W Auchan Piaseczno, testowany jest również specjalny mebel, do którego możecie oddać zużyte reklamówki, ale również baterie i świetlówki, a Auchan zajmie się ich recyklingiem. Pierwsza wersja specjalnego mebla do zbiorki odpadów pojawiła się w Piasecznie. Po testach, kolejne meble pojawia się we wszystkich hipermarketach Auchan Polska. życzymy wszystkim udanych zakupów, działajmy razem na rzecz ochrony środowiska! Informację otrzymaliśmy od Pani Doroty Patejko Dyrektor ds. Komunikacji w Auchan Polska, Rzecznik Prasowy Auchan Polska.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje1 sierpnia 2008, 00:00,

Piknik Radio dla Ciebie przed Ratuszem w Górze Kalwarii

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Radio Dla Ciebie serdecznie zapraszają na piknik RADIO DLA CIEBIE, który odbędzie się w najbliższą sobotę 2 sierpnia 2008 roku w godzinach od 16:00 do 22:00. Miejsce: skwer przed Ratuszem w Górze Kalwarii (ul. 3 Maja 10). W programie sobotniego pikniku Radio Dla Ciebie: koncerty, występy, liczne konkursy dla dzieci i młodzieży oraz bezpłatne badania lekarskie.

Piknik Radio dla Ciebie w Górze Kalwarii

Piknik Radio dla Ciebie Góra Kalwaria progam:

11:00 - Akcja Bezpłatnych Badań: mammografia, cytologia, densytometria i spirometria (przed przychodnią ul. 3-go Maja).
16:00 - Przedstawienie dla najmłodszych Kulfon i Monika.
17:15 - Koncert zespołu In Vain.
18:00 - Koncert zespołu Entropia.
19:00 - Występ Roberto Zucaro.
20:30-22:00 - Koncert Róże Europy.

Organizatorzy Pikniku Radia Dla Ciebie w Górze Kalwarii, zapraszają na bezpłatne badania dla mieszkańców, które rozpoczną się od godziny 11:00. Zakres bezpłatnych badań obejmuje: mammografia dla wszystkich chętnych (mammografię wykonuje się po 40 roku życia), cytologia dla wszystkich chętnych, densytometria rentgenowska dla wszystkich chętnych, zwyczajowo raczej po ok. 45 roku życia, pakiet kardiologiczny: BMI, cukier we krwi, ciśnienie tętnicze - wszyscy chętni, badania słuchu dla wszystkich chętnych, ale szczególnie osób po 50 roku życia i pracujących w hałasie, spirometria badanie wydolności płuc - dla wszystkich chętnych, ale szczególnie palaczy, pracujących w szkodliwych warunkach, astmatyków, alergików. Osoby z nieprawidłowymi wynikami badań zostaną zaproszone do Centrum Zdrowia przy ul. Czajewicza w Piasecznie na bezpłatną konsultację lekarską, dalszą diagnostykę, oraz dobranie aparatu słuchowego. Serdecznie zapraszamy na piknik Radio dla Ciebie.
autor/źródło: Redakorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria