Informacje1 września 2017, 18:30,

ASEMAN Trio w Górze Kalwarii

1 września 2017 roku o godz. 20.30 odbędzie się koncert ASEMAN Trio w Górze Kalwarii. Miejsce: Kino Uciecha, ul.ks. Sajny 14. Bilety w cenie 15 zł do nabycia od 28 sierpnia w kasie kina Uciecha (ul. Sajny 14) w godzinach 8.00-15.00 oraz na www.biletyna.pl, a także bezpośrednio przed koncertem w kasie kina.

ASEMAN TRIO W GÓRZE KALWARII

ASEMAN to wspaniała artystyczna współpraca izraelskiej artystki Hadar Noiberg oraz irańskich artystów mieszkających od lat w Austrii, w Wiedniu. Fantastyczne World Music w ich wykonaniu pokazuje głębię kultury Iranu i Izraela i jest dowodem na twórczą więź i przyjaźń ponad wszelkimi podziałami politycznymi. Skład ASEMAN Trio: Golnar Shahyar (Voice, Guitar, Percussion), Hadar Noiberg (Flute, Bass, Voice), Mahan Mirarab (Guitar, Oud, Voice).

Informacje31 sierpnia 2017, 07:56,

Nowe zajęcia w GOSiR Konstancin

Rozpoczęły się zapisy na zajęcia organizowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie. Od września czekają m.in.: zumba, reha pilates czy tai chi. Zapraszamy! Wraz z końcem wakacji Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie zaprasza na nowe zajęcia. Placówka przygotowała bogatą i ciekawą ofertę sportowo-rekreacyjną, spośród której każdy może wybrać coś dla siebie – dzieci, młodzież i dorośli. – Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców – podkreśla Jolanta Urbańska, dyrektor konstancińskiego GOSiR. – Regularnie rozszerzamy ofertę ośrodka o nowe propozycje skierowane do różnych grup wiekowych.

Dla dzieci i dorosłych

Jedną z proponowanych nowości są zajęcia taneczne, adresowane do dzieci i młodzież w wieku od 7 do 12 lat. W każdy poniedziałek i w środę (godz. 15.30) instruktorka Elżbieta Giza zabierze uczestników na taneczne parkiety Ameryki Łacińskiej i Południowej. Dla osób aktywnych zawodowo ośrodek sportu proponuje zumbę fitness, która jest energetyczną mieszkanką tańca i aerobiku. Spotkania dwa razy w tygodniu – w poniedziałki (godz. 17.00) i w piątki (godz. 18.00). O wysoki poziom i urozmaicenie ćwiczeń zadba instruktorka Iwona Rogalska. – Zumba, nie tylko znakomicie poprawi naszą kondycję, ale i pozwoli nam ukształtować sylwetkę – dodaje Jolanta Urbańska. – Dla świeżo upieczonych mam przygotowaliśmy natomiast zajęcia pt. „Mama i ja”.

Będą to ćwiczenia edukacyjne, kondycyjne i wzmacniające. Najważniejsze jest to, że w odróżnieniu od innych zajęć, tutaj kobiety mogą ćwiczyć razem ze swoimi maluchami. Panie z dziećmi do 1. roku życia zapraszamy dwa razy w tygodniu – w czwartki (godz.10.00) i w piątki (12.30). Spotkania poprowadzi instruktorka Agata Kapturska-Maksymowicz. Tym, którym zależy na wyrzeźbieniu i wzmocnieniu mięśni brzucha oraz na spaleniu tkani tłuszczowej i wymodelowaniu talii, GOSiR poleca zajęcia „Płaski brzuch”. Spotkania we wtorki (godz. 14.00) i w piątki (godz. 17.00).

Dla seniorów

Na dorosłych oraz seniorów, szukających wyciszenia czekają z kolei zajęcia tai chi. Jest to chińska gimnastyka przypominająca nieco taniec. Instruktor Arkadiusz Gołygowski nauczy m.in.: utrzymywania prawidłowej postawy ciała, wytrzymałości, gibkości, koordynacji ruchowej, prawidłowego oddychania, panowania nad stresem. Zajęcia będą się odbywały we wtorki (godz. 17.30) i w czwartki (godz. 16.30). W ofercie dla seniorów GOSiR ma jeszcze wiele ciekawych propozycji. Są to m.in. zajęcia „Tańce świata”, w programie których znajdą się m.in.: tańce – standardowe, towarzyskie, latynoamerykańskie czy rewie. W świat muzyki wprowadzi instruktor Ewa Giza. Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki o godz. 14.00 i w soboty o godz. 14.30. Kolejną propozycją jest reha pilates . Ta forma gimnastyki skierowana jest do osób z problemami narządu ruchu, w szczególności osteoporozy i kładzie główny nacisk na wzmocnienie mięśni głębokich takich jak: mięśnie dna miednicy, przeponę, mięsień wielodzielny i poprzeczny brzucha. Bezpłatne ćwiczenia będą się odbywały w każdy piątek, w godz. 11.30-12.30. Polecamy również zajęcia „Zumba gold senior”, które prowadzone będą w każdy wtorek i czwartek w godz. 13.00-14.00. Osoby starsze za treningi nie zapłacą nic. Muszą jednak spełnić dwa warunki – mieć ukończone 60 lat i mieszkać na terenie naszej gminy.

Przeczytaj też: Bezpłatne konsultacje specjalistów. Skorzystaj z Białych Sobót

Zajęcia dla niepełnosprawnych

Tej jesieni ośrodek uruchomi również zajęcia dla dzieci i dorosłych niepełnosprawnych (ruchowo, upośledzonych umysłowo) w stopniu lekkim i umiarkowanym. W programie spotkań m.in. ćwiczenia – ruchowe przy muzyce, rytmiczne i korekcyjne, a także zajęcia wprowadzające elementy sportowe np. piłkę nożną czy koszykówkę. Zapraszamy w soboty o godz. 11.00 (dzieci) i godz. 13.00 (dorośli). Zajęcia są bezpłatne.

Co jeszcze?

Po wakacyjnej przerwie wznowione zostaną także pozostałe zajęcia prowadzone do tej pory w GOSiR. Są to: dla seniorów – gimnastyka ciała i umysłu, zdrowy kręgosłup oraz taniec; dla dzieci i młodzieży – badminton, szachy, zajęcia taneczne, tenis stołowy i zapasy; dla dorosłych – fitness, w tym: interwał, TBC, ABT, trening obwodowy, body ball, badminton, crossminton, tenis stołowy oraz nordic walking (szczegółowy grafik - link).

Zapisy

Zapisy na zajęcia prowadzone są w siedzibie GOSiR: w biurze (od pon. do pt. w godz. 9.00-15.30) oraz w recepcji (od pon. do pt. w godz. 15.30-21.00). Zgłoszenia przyjmowane są także telefonicznie pod nr: 22 754 61 86 wew. 23 lub mailowo: biuro@gosir-konstancin.pl