Informacje28 czerwca 2014, 17:00,

ARTYŚCI DAWNEGO KONSTANCINA


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Konstanciński Dom Kultury zaprasza na otwarcie wystawy ARTYŚCI DAWNEGO KONSTANCINA, które odbędzie się w najbliższą sobotę 28 czerwca 2014 roku o godz. 17.00 Miejsce: KDK, Hugonówka, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wystawa potrwa do 15 września 2014 r.

Zdzisław Jasiński, Portret dzieci, 1908 r. Zbiory prywatne

Piękny Konstancin ze wspaniałym balsamicznym powietrzem nie mógł nie przyciągać artystów – ludzi wrażliwych i na piękno szczególnie wyczulonych. Mieszkali tu lub bywali, malowali pełne uroku otoczenie lub znajomych, członków rodziny i przyjaciół. Dzieła niektórych do dziś zdobią konstancińskie wille, ogrody i kościoły. Mimo, iż za życia cieszyli się sławą i należeli do elity artystycznej Lwowa, Krakowa i Warszawy, w większości są obecnie zapomniani. Na wystawie przypomnimy ich. Pokażemy jakie były związki z Konstancinem m.in. Stanisława Lenza, Józefa Pankiewicza, Tadeusza i Adama Styków. Przypomnimy gdzie w Konstancinie znajdują się rzeźby Stanisława Jackowskiego i gdzie do dziś można spotkać prace tego artysty w Warszawie. Opowiemy o rzeźbiarzu Józefie Gabowiczu i malarzu Zdzisławie Jasińskim – pierwszym właścicielu willi Świt. Zaprezentujemy odmienność stylistyczną malarstwa Anny i Moniki Żeromskich – żony i córki Stefana Żeromskiego. Przypomnimy sylwetkę Franciszka Ejsmonda – jednego z założycieli Zachęty i jego synów Stanisława i Juliana a także postacie Felicjana Kowarskiego, Krzysztofa Henisza i Zygmunta Madejskiego – profesorów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje28 czerwca 2014, 10:00,

Autorenovator Day Zlot Starych Pojazdów w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

28 czerwca 2014 roku na parkingu w centrum Piaseczna odbędzie się Zlot Starych Pojazdów. Zlot każdego rodzaju pozytywnie zakręconych, w tym również miłośników starych pojazdów, to przede wszystkim spotkanie środowiskowe i wymiana doświadczeń. Służyć ma również bliższemu poznaniu się ludzi oddanych tej pasji, którzy od święta mijają się w swych ulubieńcach na ulicy.

Autorenovator Day Zlot Starych Pojazdów w Piasecznie

- Nikt nie rodzi się miłośnikiem starej motoryzacji, ale staje się nim dzięki marzeniom. Sam wiele lat temu ukręcałem sobie głowę na widok „staroci”. Zazdrościłem i podziwiałem ludzi, którzy swój czas i energię poświęcają utrwaleniu przemijającego piękna – mówi jarek Talarowski, organizator zlotu. - Dopiero kilka lat temu przekonałem się, że aby samemu w tym uczestniczyć nie trzeba wydawać setek tysięcy złotych. Ale frajda jazdy i uśmiechy innych na drodze są bezcenne – dodaje. Dlatego nadrzędnym celem tego Zlotu i wszystkich kolejnych, które planujemy robić corocznie, jest przybliżenie innym tej radości i pozyskanie nowych pasjonatów.

1-st AUTORENOVATOR DAY pomyślany jest jako radosne święto rodzinne, na którym wszyscy – zarówno uczestnicy jaki i publiczność – mile spędzą czas. Dla uczestników ważnym będzie zapewne Konkurs Elegancji ich pojazdów. Dla zwycięzców przygotowano niepowtarzalne nagrody zrobione specjalnie na tą okazję przez zaprzyjaźnionych kowali artystycznych. Jurorami Konkursu będzie publiczność, a wśród osób które oddadzą swój głos rozlosowane zostaną ciekawe nagrody.

Punktem kulminacyjnym będzie Parada Pojazdów. Również tutaj mamy niespodziankę dla publiczności. Każdy może wylicytować miejsce w wybranym przez siebie pojeździe i uczestniczyć w Paradzie. Wszystkie pieniądze uzyskane z tej licytacji zostaną przeznaczone cel charytatywny – Fundacji dla Patrycji.

Ponadto planowane jest wiele innych atrakcji. Będą symulatory zderzenia czołowego i dachowania, alkogogle, akcja straży pożarnej wycinania poszkodowanego z samochodu, znakowanie rowerów przez Straż Miejską oraz stanowiska sponsorów i wystawców. Na pewno dużą atrakcją będzie grający ze sceny, angielskiego piętrusa – zespół dixielandowy. Bez trudu zasmakują Państwo w znakomitym jedzeniu i zimnym piciu. Impreza objęta jest honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

Program Autorenovator Day
10:00 – 12:00 Rejestracja pojazdów 10:30 Otwarcie stoisk
12:00 Oficjalne otwarcie zlotu
12:30 – 14:30 Konkurs elegancji
13:00 Akcja straży pożarnej
13:00 – 14:00 i 14:45 – 15:30 Licytacja miejsc
15:45 – 16:30 Parada
17:00 Ogłoszenie wyników konkursów
18:00 Oficjalne zakończenie zlotu

 
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie