Informacje4 grudnia 2015, 18:00,

Aparatem bez wyświetlacza - wystawa fotografii w Górze Kalwarii

4 grudnia 2015 roku o godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii pt.: Aparatem bez wyświetlacza. Miejsce: Stacja Kultura, ul. Białka 9 w Górze Kalwarii. Zapraszamy!

Aparatem bez wyświetlacza - wystawa fotografii w Górze Kalwarii

Marcin Borkowski, 16 lipca 2019
wystawy http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=43&t=2410&start=90
Marcin Borkowski, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=9&t=11621
Informacje30 listopada 2015, 18:17,

Pomoc dla bezdomnych: mazowiecka infolinia 987

Ponad 3,4 tys. miejsc w schroniskach i noclegowniach, 25 jadłodajni oraz punkty medyczne - na taką pomoc mogą liczyć bezdomni na Mazowszu. Opieka organizowana jest przez gminy. Wojewoda mazowiecki przekazał organizacjom pozarządowym wspierającym osoby bezdomne 0,5 mln zł dofinansowania. Do dyspozycji jest także całodobowa wojewódzka bezpłatna infolinia 987. Pracownicy centrum zarządzania kryzysowego udzielają informacji na temat możliwych form wsparcia - wskazują najbliższe schroniska, jadłodajnie, czy punkty pomocy medycznej.

POMOC DLA BEZDOMNYCH: MAZOWIECKA INFOLINIA 987

Podczas tegorocznej zimy na Mazowszu bezdomni będą mieli do dyspozycji 73 placówki (w tym 28 w Warszawie) z 3 440 miejscami (1 523 w Warszawie, 1 917 poza Warszawą, w tym m.in.: 93 w Radomiu, 55 w Ostrołęce, 73 w Płocku, 40 w Siedlcach). Są to zarówno noclegownie, schroniska oferujące czasowe schronienie i pełne wyżywienie, jak i hostele zapewniające stałe lub czasowe zamieszkanie, wyżywienie oraz kompleksową opiekę wspomagającą. Dodatkowo wyodrębniono oddzielne placówki dla kobiet, mężczyzn, matek z dziećmi i dorosłych. W województwie działa również 25 jadłodajni i punktów żywienia (10 w stolicy). Wydają dziennie ok. 5 tys. posiłków (ok. 2,4 tys. w Warszawie). Zimą będą także funkcjonować wyspecjalizowane punkty pomocy medycznej – w Łaźniewie w powiecie warszawskim zachodnim (al. Księży Orionistów 1), Radomiu (ul. Główna 16) oraz w Warszawie (ul. Wolska 172). W Warszawie do dyspozycji bezdomnych jest także pralnia (ul. Grochowska 259a).

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

POMOC DLA BEZDOMNYCH: MAZOWIECKA INFOLINIA 987

W 2015 r. wojewoda mazowiecki przekazał prawie 0,5 mln zł na programy pomocowe dla osób bezdomnych, realizowane przez organizacje pozarządowe (poradnia dla bezdomnych, streetworking, prowadzenie jadłodajni czy pogotowia interwencji społecznej). Kolejne 0,5 mln zł na wspieranie wychodzenia z bezdomności otrzymały trzy organizacje w ramach programu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (Polski Komitet Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie Pomocy i Interwencji Społecznej oraz stowarzyszenie Otwarte Drzwi Mazowsze). Wojewoda skierował do wszystkich gmin z województwa mazowieckiego pismo z prośbą o podjęcie działań osłonowych wobec osób bezdomnych, zagrożonych bezdomnością oraz osób starszych i ubogich.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=7612