Informacje16 marca 2009, 00:00,

Angielski teatrzyk dla dzieci w przedszkolu KIDI Ustanów

Przedszkole Językowe Kidi serdecznie zaprasza na teatrzyk dla dzieci z cyklu Wiosenne Bajki Angielskiego Królika. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 21 marca 2009 roku o godzinie 11:00 w Przedszkolu Kidi przy ul. Głównej 10 w Ustanowie. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci (wstęp bezpłatny). Więcej informacji na temat przedszkola Kidi, znajduje się na stronie internetowej: www.kidi.com.pl

Wiosenne Bajki Angielskiego Królika
autor/źródło: Katarzyna Sankowska - Przedszkole Językowe Kidi Ustanów

Polecane dla Ciebie

Informacje12 marca 2009, 00:00,

Finałowy Koncert VI Edycji Konkursu Instrumentalnego Taniec jako miniatura muzyczna w Konstancinie - Jeziornie

Już po raz szósty Szkoła Muzyczna I-go stopnia w Konstancinie zorganizowała Konkurs Instrumentalny Taniec jako miniatura muzyczna, nad którym honorowy patronat objęli Pani Barbara Rudzińska-Mękal, Przewodnicząca Rady Powiatu Piaseczyńskiego oraz Pan Marek Skowroński, Burmistrz Miasta i Gminy Konstancin - Jeziorna. Impreza, której założeniem jest popularyzacja polskiej muzyki instrumentalnej, a w szczególności miniatury tanecznej wśród dzieci i młodzieży była również okazją do prezentacji niekiedy bardzo wysokich umiejętności młodych instrumentalistów.

Maciej Kozakoszczak     Marek Myszyński

Natasza Błażowska     Olga Dyjak
kliknij, aby powiększyć zdjęcia

W konkursie udział wzięli uczniowie szkoły i wykonywali program złożony z tańców dawnych i polskich tańców narodowych (m.in. polonezy, kujawiaki, menuety, walce). Jury oceniało występy uczestników na różnych instrumentach muzycznych w trzech kategoriach wiekowych. Za najlepsze wykonania tańców jury przyznało I nagrody z wyróżnieniem, i tak w grupie A otrzymali je: Olga Dyjak i Marek Myszyński (fortepian), w grupie B Olga Błażowska (skrzypce) i w grupie C Zofia Bizacka (skrzypce). Przygotowano również nagrody specjalne. Jak co roku Burmistrz miasta Konstancin–Jeziorna ufundował Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie tańca polskiego, którą w tym roku otrzymała Zofia Bizacka (skrzypce). Nagrody w najstarszej kategorii wiekowej ufundowało Starostwo Piaseczyńskie. Wręczono również nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie tańca dawnego dla Heleny Bremer (flet poprzeczny) oraz nagrodę gazety UK Raport dla najmłodszego uczestnika konkursu Natasza Błażowska (fortepian).

Sasza Hairulin     Weronika Adamowicz

Zofia Bizacka     Zofia Szczech i p. prof. Grażyna Piwkowska
kliknij, aby powiększyć zdjęcia

Koncert Finałowy Taniec Jako Miniatura Muzyczna, odbył się 9 marca 2009 roku, w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym MG w Konstancinie przy ul. Sienkiewicza 11/13, który uroczyście rozpoczęła dyrektor Szkoły Muzycznej w Konstancinie Małgorzata Szanduła. Następnie Przewodnicząca Jury Agnieszka Kiniorska odczytała protokół i zostały wręczone dyplomy i nagrody. Na koncercie obecni byli przedstawiciele władz Powiatu Piaseczyńskiego oraz Gminy Konstancin-Jeziorna. Całość Koncertu rejestrowała piaseczyńska telewizja internetowa iTV Piaseczno. Po części oficjalnej rozpoczął się taneczny koncert laureatów konkursu, który został przyjęty z wielkim aplauzem przez zgromadzoną publiczność. To duża przyjemność słuchać młodych artystów, którzy nie tylko reprezentują wysoki poziom wykonawczy ale przede wszystkim czerpią niesamowitą radość z wykonywania muzyki. Świadczy to o wspaniałej roli jaką pełni Szkoła Muzyczna w Konstancinie, promując kulturę i sztukę wśród dzieci i młodzieży, a także w środowisku lokalnym. Nagrodzeni uczestnicy wystąpią raz jeszcze na Koncercie Laureatów w piątek 13 marca 2009 roku o godz.16:00 w Domu Aktora w Skolimowie przy ul. Pułaskiego 6. Różnorodność repertuarowa stanowi o dużej atrakcyjności programu koncertu. Organizatorzy mają nadzieję, że wzorem lat ubiegłych koncert ten będzie wielkim wydarzeniem dla młodych wykonawców, a dla publiczności miłym przeżyciem artystycznym.
autor/źródło: Katarzyna Skrzypczak - Szkoła Muzyczna Konstancin muzyczna-konstancin.pl