Informacje29 listopada 2015, 16:00,

Andrzejkowa Bajkowa Niedziela w Mysiadle

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zaprasza dzieci na Andrzejkową Bajkową Niedzielę, która odbędzie się 29 listopada 2015 roku o godz. 16.00 Miejsce: filia GOK Lesznowola przy ul. Topolowej 2 w Mysiadle. Wstęp wolny. Zapraszamy do Mysiadła.

Andrzejkowa Bajkowa Niedziela w Mysiadle

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=15&t=5304&start=15
Informacje23 listopada 2015, 18:36,

Interwencja kryzysowa wyzwania i perspektywy - ogólnopolska konferencja w Starostwie

W ostatni czwartek w siedzibie Starostwa Powiatowego w Piasecznie odbyła się ogólnopolska konferencja pt. "Interwencja kryzysowa - wyzwania i perspektywy".

INTERWENCJA KRYZYSOWA WYZWANIA I PERSPEKTYWY - OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA W STAROSTWIE

Celem konferencji było przedstawienie realizowanych zadań, wymiana dobrych praktyk oraz omówienie doświadczeń i problemów, z którymi stykają się Ośrodki oraz współpracujące z nimi instytucje.

W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy Ośrodków oraz przedstawiciele instytucji pomocy społecznej. Prelegentami byli psychologowie, psychiatrzy, przedstawiciele fundacji pozarządowych oraz służb mundurowych.

Przybyłych z całej Polski uczestników powitał wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski oraz Aneta Czernek – dyrektor Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Konstancinie - organizatora konferencji. Wicestarosta podziękował zebranym za chęć podnoszenia kwalifikacji i zachęcił do dyskusji nad nowymi wyzwaniami, stojącymi przed służbami interwencji kryzysowej.

- W Polsce nadal pokutuje pogląd, że z problemami można sobie jakoś poradzić, wynikiem tego jest coraz większa liczba interwencji – powiedziała Maria Śmigaj, psycholog i psychoterapeuta w POIK w Konstancinie-Jeziornie. - Wzrosła również liczba osób z problemami psychicznymi - dodała.

O początkach funkcjonowania instytucji pomocy w sytuacjach kryzysowych mówił Krzysztof Malec, wieloletni interwent i współorganizator pierwszego w Polsce Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Krakowie, obecnie kierownik d.s. administracyjnych oraz wykładowca zajęć z interwencji kryzysowej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

St. chor. Marcin Romanowicz, kierownik Zespołu Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, przedstawił aktualne kierunki nielegalnej migracji ludności i związane z tym wyzwania.

Agnieszka Zobolewicz-Wiśniewska z Fundacji La Strada opowiedziała o procedurach interwencji kryzysowych w pracy z ofiarami handlu ludźmi, a dr Elżbieta Steinbarth-Chmielewska z Zespołu Profilaktyki i Leczenia Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie omówiła skutki zdrowotne i społeczne wynikające z plagi dopalaczy.

Wykłady zakończył dr Bogusław Habrat, także z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, który przedstawił problem coraz częściej występującego typu uzależnień od hazardu.

Należy się spodziewać, że tematyka podjęta na konferencji będzie przedmiotem kolejnych spotkań w gronie ekspertów i lekarzy specjalistów. Szybko zmieniające się warunki i standardy życia społecznego - wymagają ciągłej analizy. I choć problemów jakie niesie rzeczywistość nie jest w stanie przewidzieć ani teoria ani praktyka naukowa - prewencja i profilaktyka uzależnień, analiza wpływu stresu czy źródeł depresji - są tematami ciągle aktualnymi.

Warto przy okazji nadmienić, że POIK działający w powiecie piaseczyńskim jest jedną z 25 placówek prowadzonych przez samorząd powiatowy. Pozostałe 86 - prowadzą organizacje pozarządowe.

Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie