Informacje27 listopada 2014, 16:30,

Andrzejki z Brokerem Edukacyjnym

Z okazji zbliżających się Andrzejek zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Brokerem Edukacyjnym z przymrużeniem oka. Będziemy wróżyć, zgadywać i przewidywać, co Was może spotkać w kolejnym roku w życiu zawodowym i edukacyjnym. Przygotowaliśmy już wosk, wróżby i niespodzianki. Warunkiem udziału jest ochota na zabawę i odpowiedni zapas poczucia humoru. Spotkanie Andrzejkowe odbędzie się 27 listopada 2014 roku w godz. 16.30 - 19.30 w biurze projektu „Broker edukacyjny – budujemy kapitał kariery”, ul. Kniaziewicza 8, Piaseczno, II piętro, pok. nr 5.

Andrzejki z Brokerem Edukacyjnym

Zgłoszenia przyjmujemy pod tel. 505-05-25-14 lub e-mail broker.edu@spoza.org.pl lub u brokerek edukacyjnych. Liczba miejsc ograniczona! Wszystkie wydarzenia realizowane w ramach projektu "Broker edukacyjny - budujemy kapitał kariery są bezpłatne". Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Redakcja, 16 lipca 2019
Rozmowa na forum: http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=10051
Informacje29 listopada 2014, 10:00,

Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych w Piasecznie

29 listopada 2014 roku Piaseczno powita zawodników rywalizujących w konstruowaniu turbin wiatrowych. Turniej odbędzie się w Gimnazjum nr 1 w Piasecznie w godz. 10.00 - 15.00. Organizatorem turnieju jest Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna (PFE) z siedzibą przy ulicy Gen. Sikorskiego 20 w Piasecznie. Uczestnicy ze szkół ponadpodstawowych wykonują maszyny zamieniające energię kinetyczną wiatru na energię mechaniczną. Powstające konstrukcje wykonywane są według wymiarów zamieszczonych na rysunku technicznym na stronie internetowej  turnieju: www.turniejmaszyn.pl

III Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych w Piasecznie

Głównym zadaniem jest zaprojektowanie i wykonanie łopatek wiatraka o średnicy do 500 mm. Zawodnik, możliwie starannie dobiera materiały konstrukcyjne, kształt i kąt nachylenia łopat oraz sposób zamocowania na wale turbiny. Podczas turnieju startujące maszyny badane są na profesjonalnym stanowisku pomiarowym i oceniane w trzech kategoriach tj. maksymalnej mocy, prędkości obrotowej przy obciążeniu określonym momentem hamującym, oraz momentu obrotowego przy zatrzymanym wale. Zajęte miejsce w każdej kategorii jest punktowane, a suma uzyskanych punktów w wszystkich kategoriach decyduje o ostatecznie zajętym miejscu. Drużyny startujące mogą być jedno lub dwuosobowe. Nadzór nad prawidłowym przebiegiem turnieju zgodnym z regulaminem turnieju wiatrowego sprawuje komisja sędziowska.

Corocznie patronat nad turniejami obejmuje Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Pan Zdzisław Lis zaszczyca turniej swoją obecnością od pierwszej edycji turnieju, rozmawia z zawodnikami, dogłębnie interesując się powstałymi konstrukcjami turbin wiatrowych. Organizatorzy starają się o pozyskanie sponsorów na zakup nagród dla zwycięskich drużyn (tablety, kalkulatory, zestawy narzędziowe, przenośne dyski, wycieczki fakultatywne). PFE zaprasza przedsiębiorstwa chętne do współpracy w zakresie sponsoringu i wsparcia marketingowego turnieju. Każdy zawodnik otrzymuje dyplom uczestnictwa, a w miarę możliwości finansowych PFE, nagrodę rzeczową. Ponadto zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w „IV Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wodnych” zaplanowanym na marzec 2015 roku.

Michał Mierzwa Organizator Turniejów Maszyn Wodnych i Wiatrowych

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie