Informacje26 listopada 2013, 00:00,

ANDRZEJKI W BIBLIOTECE W G£OSKOWIE

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza dzieci na spotkanie andrzejkową pt.: W krainie czarodziejów i czarownic, które odbędzie się w piątek 29 listopada 2013 roku o godz. 17.00. Miejsce: Biblioteka Głosków przy ul. Ogrodowej 7. Organizatorzy zabawy andrzejkowej zaplanowali m.in.: wróżby, konkursy i zabawę przy muzyce. Zapraszamy.

ANDRZEJKI W BIBLIOTECE W G£OSKOWIE
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje26 listopada 2013, 00:00,

Śladami Ernesta Malinowskiego i polskich inżynierów w Peru - Jerzy Majcherczyk

29 listopada 2013 roku, Piaseczno odwiedzi Jerzy Majcherczyk, członek The Explorers Club, badacz śladów dokonań Polaków w Ameryce. Na prezentację "Śladami Ernesta Malinowskiego i polskich inżynierów w Peru" zapraszają Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei oraz Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej.

ŚLADAMI ERNESTA MALINOWSKIEGO I POLSKICH INżYNIERÓW W PERU - SPOTKANIE Z JERZYM MAJCHERCZYKIEM

W programie spotkania z Jerzym Majcherczykiem, które rozpocznie się o godz. 19.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Piasecznie, przewidziano multimedialny pokaz zdjęć, filmów, map i szkiców kolei i mostu kolejowego Verugas w Peru - konstrukcji uznanej za jeden z 7 cudów techniki XIX wieku. Będzie można też posłuchać pasjonujących opowieści z życia i dokonań inżyniera Malinowskiego oraz jego kolegów. Po prezentacji będzie można nabyć książki Jerzego Majcherczyka oraz dowiedzieć się czegoś więcej na temat wycieczki "Kolejowym szlakiem przez Peru".
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno