Informacje22 stycznia 2009, 00:00,

Andrzej Andrychowski wystawa URBIS CZYSTE FORMY

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Andrzeja Andrychowskiego: URBIS CZYSTE FORMY, który odbędzie się 31 stycznia 2009 roku, o godz. 17:00 w sali KDK przy ul. Jaworskiego 18. Wstęp wolny. Wystawę zdjęć, będzie można oglądać od 31 stycznia do 27 lutego 2009 roku. Serdecznie zapraszamy na wystawę Andrzeja Andrychowskiego w Konstancinie!

ANDRZEJ ANDRYCHOWSKI WYSTAWA URBIS CZYSTE FORMY

Wystawa fotograficzna URBIS CZYSTE FORMY Andrzeja Andrychowskiego, pokazuje rezultat wyjątkowego spojrzenie na miasto, spojrzenia osoby, która wychowywała się w miejskiej dżungli. Często autor spotyka się z komentarzami osób oglądających prace, że owszem, wydawało im się, że znają dane miejsce, ale odmiennie je widzieli. Nie dostrzegli tych detali, nie widzieli tych przenikań światła, tych odbić w szybach. Autor wyraźnie zaskakuje ujęciem, perfekcyjnym kadrem, malarskim efektem po przetworzeniu tematu korzystając z możliwości fotografii cyfrowej. Autor, jak sam mówi przerabia trochę rzeczywistość, pokazując ją czasem w formie bliskiej malarstwu i grafiki.

Andrzej Andrychowski to absolwent Wydziału Organizacji i Zarządzania UW, rozpoczął swoją przygodę z fotografią w 1978r., jak to sam określa, wciągnięty przez młodszego brata. W latach 80-tych prowadził zajęcia dla młodzieży w pracowni fotograficznej Pałacu Młodzieży w W-wie, był komisarzem VIII Fotograficznych Spotkań Młodych, aktywnie uczestniczył w działaniach klubu fotograficznego 6x6, z którego wyrosło wielu profesjonalnych fotografików-obecnie członków ZPAF. W latach 90-tych współpracował z miesięcznikiem Architektura. Ma na swoim koncie udział w licznych konkursach fotograficznych w kraju i za granicą. W październiku 2007 roku został laureatem konkursu organizowanego przez Akademię Fotografii pt. Mój jest ten kawałek Warszawy, zdobywając jako nagrodę kurs fotografii cyfrowej. W listopadzie 2007 roku otrzymał dyplom ukończenia kursu Fotografii Cyfrowej. W kwietniu 2008 r. odbył kurs dla fotografów organizowany Wydział Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej Warszawskiej. W maju 2008 roku otrzymał dyplom w konkursie fotograficznym pt. Home Sweet Home 2.

W sierpniu 2008 roku Andrzej Andrychowski, zostaje zaproszony przez galerię SD w Wilanowie do wystawienia swoich prac na zbiorowej wystawie: Wilanów oczami artystów. W tym samym miesiącu pomyślnie przeszedł kwalifikacje do Studium Fotografii prowadzonym przez ZPAF. We wrześniu 2008 roku eksponował swoje zdjęcia pt. Oczami miasta w Cafe ALTERNATYWA w Warszawie oraz uczestniczył zespołowej pokonkursowej wystawie Kreatywni w Blue City. W październiku 2008 wystawiał serię zdjęć pt. Nieoczywista Fotografia Architektury w Cafe Magiel oraz uczestniczył w zbiorowej wystawie Konstancińskiego Klubu Fotograficznego f8 pt. Reportaż, a także rozpoczął zajęcia na roku warsztatowym Studium Fotografii ZPAF. (źródło: goldenline.pl)
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Konstancin

Informacje23 stycznia 2009, 00:00,

Zobacz koncert Sorry Boys - Muzyczny Piątek Góra Kalwaria

Ośrodek Kultury Góra Kalwaria zaprasza na koncert zespołu SORRY BOYS, który odbędzie się w ramach cyklu koncertów pod tytułem MUZYCZNE PI¡TKI w Górze Kalwarii. Już w najbliższy piątek 23 stycznia 2009 roku, o godzinie 20:00 na scenie Kina Uciecha (ul. Ks. Sajny 14, Góra Kalwaria), będzie można posłuchać muzyki zespołu rockowego. Sorry Boys wystąpi w składzie: Iza Komoszynska (vocals, keyboards), Tomasz Dabrowski "tremolo" (guitar), Piotr Blak (guitar), Jacek Perkowski (bass), Kuba Zawadzilo (drums). Wstęp tylko 5 złotych. Przyjdź na piątkowy koncert Sorry Boys w Górze Kalwarii.

Sorry Boys - Fire

SORRY BOYS to warszawski zespół, który powstał na początku 2006 roku. Pięć różnych mużyków z różnych projektów odnalazło swoje miejsce w Sorry Boys. Dziś gitary mają swój charakter, brzmienie, głos wnikający w umysły słuchaczy i osadzona sekcja, to muzyka, która jak najbardziej znalazła swoje miejsce na alternatywnej scenie... Czasami eklektyczny repertuar na scenie wynika z różnych fascynacji pięciu osób do muzyki. Sorry Boys to połączenie indie, przestrzennych gitar, często ściany dźwięku, z mocno wybujałymi retro dźwiękami, z wokalem często określanym przez innych, jako dodatkowy instrument. Zespół pracuje nad utworami na debiutancką płytę, która ma ukazać się wiosną 2009 r. Oficjalna strona zespołu Sorry Boys: www.sorryboys.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno