Informacje6 grudnia 2016, 20:00,

Ameryka Południowa - Kulturalne Biuro Podróży Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


6 grudnia 2016 roku o godz. 20:00 zapraszamy na Kulturalne Biuro Podróży – Ameryka Południowa. Miejsce: sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Wstęp wolny. Zapraszamy na wieczór z Ameryką Południową w ramach Kulturalnego Biura Podróży. W programie między innym spotkanie z podróżnikiem Robertem Gondekiem i zespołem Grecco Calderon. Planujemy także niespodzianki...

AMERYKA POŁUDNIOWA - KULTURALNE BIURO PODRÓŻY PIASECZNO

Koncert Grecco Calderon - multiinstrumentalista koncert pod tytułem "Instrumentos andinos y canto" (Instrumenty andyjski i śpiew) : Charango to piękny i ciekawy instrument strunowy o małych rozmiarach, który narodził się w czasach kolonialnych w Ameryce południowej. Jest produktem fuzji 2 światów, europejskiego oraz indiańskiego. Początkowo instrument służył do akompaniamentu pięknych andyjskich melodii. Jednak z upływem czasu charango pokazało, że jest instrumentem z potencjałem i można go z powodzeniem używać jako instrument solista. Grecco Calderon pochodzi z Peru i jest jedynym profesjonalnym charanguistą w Polsce.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Dla europejskiego słuchacza nie będą mu obce piękne a zarazem egzotyczne dźwięki andyjskich fletni Pana zwanych w rodzinnych stronach artysty „zamponias” które występują w rożnych wielkościach. Jak i prosty flet zwany „quena” na którym artysta wykona znany na całym świecie „Lot kondora”. Jego muzyka to owoc wieloletniego doświadczenia. Muzyczny świat Grecco Calderon to muzyka melodyjna i niekiedy refleksyjna. Artysta zawsze próbuje pokazać słuchaczowi możliwości tych pięknych instrumentów oraz sposób jak czuje własną muzykę. Nie zabraknie również piosenek z repertuaru latynoamerykańskiego. Słuchacz uda się w wirtualną podróż, która przenosie go - do krajów Am. Łacińskiej podczas śpiewania Besame mucho oraz Guantanamera.

AMERYKA POŁUDNIOWA - KULTURALNE BIURO PODRÓŻY PIASECZNO

Robert Gondek opowie o podróżach do Ekwadoru i Galapagos. Ekwador to Ameryka Południowa w pigułce. W niewiele mniejszym od Polski, położonym na równiku kraju znajdziemy sięgające 6000 m n.p.m. ośnieżone wulkany, dziką i nieprzebytą dżunglę, lasy deszczowe i piękne zabytkowe miasta. Na odległych o 1000 km od kontynentu wyspach Galapagos mieszkają gigantyczne żółwie słoniowe, iguany, fregaty i głuptaki. To jedyne takie miejsce na świecie. To wszystko zobaczymy na zdjęciach Roberta Gondka, podróżnika, miłośnika Afryki, który w styczniu 2014 roku, w przerwie pomiędzy wyprawami na Czarny Ląd odwiedził ten fascynujący kraj.

Robert Gondek to podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Swoje teksty publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka Suahili. Prowadzi projekt "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", mający na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju. Strony internetowe autora pokazu: www.szczytyafryki.pl www.facebook.pl/SzczytyAfryki

AMERYKA POŁUDNIOWA - KULTURALNE BIURO PODRÓŻY PIASECZNO

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje9 grudnia 2016, 18:00,

Pocztówki z Islandii - wystawa fotografii Włodzimierz Włoch


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zaprasza 9 grudnia 2016 roku o godz. 18.00 na otwarcie wystawy fotograficznej Pocztówki z Islandii. Szczegóły na poniższych plakatach:

POCZTÓWKI Z ISLANDII - WYSTAWA FOTOGRAFII WŁODZIMIERZ WŁOCH

"Pocztówki z Islandii" to kilkanaście zdjęć z krótkiego wypadu na północ Europy, do krainy, gdzie żyje więcej owiec niż ludzi:) Fotografie, które będzie można zobaczyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie, to nie wystawa tematyczna w sensie - "Różne twarze Islandii" lub "Islandia kraina lodu i ognia". To raczej wybór kilkudziesięciu kadrów, które pokazują to, co najbardziej zachwyciło autora i co wydawało się na tyle warte zapamiętania, że zdecydował się nacisnąć spust migawki. Są więc wodospady, lodowce, przepiękne przestrzenie, ale i kilka kadrów z miast i miasteczek. Są za to zwierzaki - owce, których jest tam ze trzy razy więcej niż mieszkańców, czy symbol Islandii - Maskonury.

POCZTÓWKI Z ISLANDII - WYSTAWA FOTOGRAFII WŁODZIMIERZ WŁOCH

Przeczytaj też: Wakacyjna podróż z Kolejką Wąskotorową

Oddajmy głos autorowi zdjęć, Włodzimierzowi Włochowi: Wybierając się na Islandię, nie myślałem w ogóle o tym, by ze zdjęć, które przywiozę z wakacji, robić wystawę. Z resztą nie był to wyjazd fotograficzny, a ważąc naszą torbę przed wylotem na lotnisku, okazało się, że aby zabrać śpiwór lub namiot, które raczej są niezbędne i zmieścić się w limicie wagowym, musiałem zrezygnować ze statywu oraz jednego obiektywu. Wystawa Pocztówki z Islandii, to subiektywny wybór zdjęć z wyprawy na tę piękną wyspę, które jak sądzę, choć trochę pokazują, jak różnorodna jest to kraina i być może zachęcą kogoś, by odwiedzić to niezwykłe miejsce.

POCZTÓWKI Z ISLANDII - WYSTAWA FOTOGRAFII WŁODZIMIERZ WŁOCH

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie