Informacje30 stycznia 2013, 00:00,

Ambasador Urugwaju odwiedził Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


23 stycznia 2013 roku, na zaproszenie lokalnej szkoły językowej do Piaseczna przyjechał Carlos Brugnini - Ambasador Urugwaju wraz z małżonką oraz Carlos Quirogo - Konsul Urugwaju. Wizyta reprezentanta Urugwaju była częścią organizowanego przez szkołę języków obcych MA£A LINGUA & LINGUA TEENS SPACE Karnawału Języków, którego celem było przybliżenie kultur i języków krajów wywodzących się z różnych kręgów.

AMBASADOR URUGWAJU ODWIEDZI£ PIASECZNO

Pan Ambasador powitany przez Monikę Ferreira - założycielkę szkoły, został mile zaskoczony przygotowanym występem artystycznym. Piosenkę w języku hiszpańskim zaśpiewali najmłodsi Słuchacze naszej szkoły. Z uwagi na fakt, że ambasador biegle włada językiem hiszpańskim, angielskim, włoskim, francuskim i angielskim, to uczestnicy spotkania mogli sprawdzić swoją umiejętność komunikacji, zadając pytania reprezentantom Urugwaju. Ambasador opowiadał skąd wzięła się nazwa Urugwaju, jak wygląda urugwajski karnawał, który jest najdłuższy na świecie oraz o entuzjazmie i radości życia swoich rodaków. Ambasador podkreślał konieczność nauki języków obcych, które są nie tylko środkiem komunikacji, ale sposobem na poznanie innych kultur, narzędziem wymiany myśli, idei, wykorzystywanym do poznawania przedstawicieli innych kultur.

AMBASADOR URUGWAJU ODWIEDZI£ PIASECZNO

Carlos Brugnini - Ambasador Urugwaju oraz Carlos Quirogo - Konsul Urugwaju podkreślali, że Polacy mają wiele do przekazaniu światu w kontekście swoich doświadczeń historycznych, zwłaszcza wydarzeń II wojny światowej. Uwagę reprezentantów Urugwaju zwrócił brak napisów w językach obcych w muzeach, galeriach i innych instytucjach kultury, zwłaszcza w instytucjach, które upamiętniają holocaust. W czasie trwania Karnawału Języków MA£A LINGUA prezentowaliśmy ciekawostki o Hiszpanii, Rosji, Francji, Niemczech i Japonii.

AMBASADOR URUGWAJU ODWIEDZI£ PIASECZNO
autor/źródło: ANITA KOZ£OWSKA - MA£A LINGUA & LINGUA TEENS SPACE
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Popularny: 500 odsłonInformacje28 stycznia 2013, 00:00,

Zmiany w rozkładzie jazdy: Grójec - Chynów - Góra Kalwaria - Piaseczno - Metro Wilanowska


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Grójcu informuje PT. Podróżnych, że od 1 lutego 2013 roku wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy na trasie: Grójec - Chynów - Góra Kalwaria - Piaseczno - Warszawa Metro Wilanowska. Uruchomione będzie sześć nowych kursów. Zachęcamy mieszkańców do przesyłania sugestii i uwag dotyczących kursów wykonywanych przez PKS Grójec, na adres: biuro@pksgrojec.pl Więcej informacji o zmianach, można znaleźć na stronie internetowej: www.pksgrojec.pl

ZMIANY W ROZK£ADZIE JAZDY NA TRASIE GRÓJEC - CHYNÓW - GÓRA KALWARIA - PIASECZNO - METRO WILANOWSKA
autor/źródło: Redakcja
Tematy:

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie