Informacje14 października 2009, 00:00,

Amalya Sahakyan - muzyczna podróż do słonecznej Armenii

Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego w Piasecznie, Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie serdecznie zapraszają na koncert ormiańskiej artystki Amalyi Sahakyan, czyli muzyczną podróż do słonecznej Armenii. Koncert odbędzie się 17 października 2009 roku o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury przy ul. Ks. Cz. Oszkiela 3 w Tarczynie. Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu: Powiat Piaseczyński Stolicą Kulturalną Mazowsza.

Amalya Sahakyan

Amalya Sahakyan pochodzi z muzycznej rodziny. Ojciec grał na akordeonie i śpiewał w Narodowym Zespole Pieśni i Tańca. Pisał teksty i komponował własne piosenki. Zamiłowanie do sztuki teatralnej i muzycznej miała od dzieciństwa. Aktywnie uczestniczyła we wszystkich szkolnych przedstawieniach i koncertach. Pierwszy oficjalny występ na dużej scenie odbyła w wieku 9 lat na Krajowym Przeglądzie Pieśni i Tańca w Erewaniu. Zdobyła tam pierwszą nagrodę w kategorii piosenki. Już jako nastolatka napisała teksty piosenek i komponowała do nich muzykę. Ukończyła Szkołę Teatralną (1990 r.) w specjalności Aktor, Reżyser, Choreograf oraz Wyższą Szkołę Muzyczną (1993 r.) uzyskując dyplom w specjalności wokalistka. W Armenii w latach 1983-86 pracowała w Teatrze Amatorskim jako aktor oraz jako piosenkarka w Narodowym Zespole Pieśni i Tańca, w latach 1987-92 występowała jako aktorka i pracowała jako reżyser w Teatrze Narodowym. Obecnie Amalya Sahakyan prowadzi m.in. zajęcia taneczne i aerobik w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie. Więcej informacji na stronie: www.amalya.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Tarczyn
Tematy:Tarczyn

Informacje15 października 2009, 00:00,

Koncert fortepianowy Rocznica Pontyfikatu Jana Pawła II

Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Parafia pw. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zapraszają na koncert fortepianowy z okazji Rocznicy Pontyfikatu Jana Pawła II. Koncert odbędzie się 18 października 2009 roku o godzinie 19.00 w Kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej. Wstęp wolny. Na koncercie zagra: Marcin Dominik Głuch.

Koncert fortepianowy z okazji Rocznicy Pontyfikatu Jana Pawła II

MARCIN DOMINIK G£UCH pianista, dyrygent, antropolog kultury i kompozytor. Urodzony 7 maja 1973 w Warszawie. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie - dyrygenturę chóralną u Antoniego Szalińskiego, kameralistykę fortepianową u Krystyny Makowskiej-£awrynowicz oraz kompozycję pod kierunkiem Romualda Twardowskiego. Od 1997 był zatrudniony jako pianista w Performing Arts School "Dansforum" w Göteborgu w Szwecji, gdzie ponadto współpracował z Festiwalem Naukowym, Festiwalem Filmowym, Wyższą Szkołą Muzyczną i artystami: Piotrem Skałubą, Janem Englertem, Piotrem Janowskim, Grantem Martyrosianem, Dawidem Dorelem Ambrusem, Małgorzatą Gucewicz-Boublej, Birgitt i Ellen Finnilä oraz choreografami: Lią Schubert, Vaclavem Havlikiem, Marianą Dascalu i Ran Hamilton.

MARCIN DOMINIK G£UCH

W 2002 roku jego balet Wspomnienia z ogrodu miał swoją premierę w Teatrze Tir Na Nog w Göteborgu. Jako koncertujący pianista współpracuje z Instytutem Polskim w Sztokholmie i Rzymie, Szwedzkim Kościołem Protestanckim w Berlinie, Paryżu i Palmie na Majorce, Federacją Cemat w Rzymie. Od września 2004 jest pianistą Baletu Monte Carlo w Monako Marcin Dominik Głuch jest również autorem wielu publikacji naukowych poświęconych antropologii polskiej kultury muzycznej w Szwecji. Do ważniejszych kompozycji Głucha należą: Wspomnienia z ogrodu balet (2000-2001), Kolorowe fraszki na fortepian (2004), Serenada lapońska na fortepian (2004), Mały niebieski koń scherzo na fortepian (2004). Zapraszamy na koncert do Starej Iwicznej.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola