Informacje21 czerwca 2018, 17:00,

Algieria - Anna i Krzysztof Kobusowie - Klub Podróżnika w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


21 czerwca 2018 roku o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Klubu Podróżnika w Konstancinie - Algieria. Gośćmi klubu będą Anna i Krzysztof Kobusowie. Podróżnicy Anna i Krzysztof Kobusowie opowiedzą o swojej pasjonującej wyprawie do Algierii. Mimo iż tak bliska, wciąż jest białą plamą na turystycznych szlakach. Podczas pokazu odwiedzimy stolicę Algier, w Tipasa poznamy rzymskie dziedzictwo, zaś w Oranie wspomnimy Alberta Camusa i francuskie dziedzictwo. W oazie Bou Saada zobaczymy święto i codzienne życie, po czym udamy się na dalekie południe – do Djanet. Wraz z Tuaregami wyruszymy samochodami terenowymi w głąb Sahary, by poznać jej tajemnice i różnorodne oblicza. Weźmiemy też udział w tuareskim święcie Sebeiba i poznamy tuareskie zwyczaje i muzykę. 

ALGIERIA - ANNA I KRZYSZTOF KOBUSOWIE - KLUB PODRÓŻNIKA KONSTANCIN-JEZIORNA

Anna i Krzysztof Kobusowie - fotografowie i dziennikarze uwielbiający szlaki jeszcze nieodkryte przez ludzkość. Ich zdjęcia ilustrują liczne artykuły, książki oraz podróże. Autorzy "Podróżników" - kreatywnych pamiętników i przewodników dla dzieci. 
Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15. Wstęp wolny.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje25 czerwca 2018, 08:00,

Wakacyjne plany biblioteki Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zapraszamy do lektury krótkiego przewodnika po tym, co będzie się działo w bibliotekach na terenie gminy Piasecznie w wakacje. Jeszcze przed wakacjami zapraszamy do filii w Józefosławiu. To ostatni dzwonek na wypożyczenie książek, ponieważ placówka będzie zamknięta przez prawie miesiąc. W drugiej połowie wakacji biblioteka będzie działać w nowym lokalu przy ul. Julianowskiej 67a (I piętro, budynek, w którym mieście się obecnie Quchniai Carrefour). Dlatego do końca czerwca czytelnicy mogą wypożyczyć książki na wakacje i przedłużyć obecnie wypożyczone pozycje. Zachęcamy do skorzystania z biblioteki, dla moli książkowych zwiększamy limit wypożyczeń!

WAKACYJNE PLANY BIBLIOTEKI W PIASECZNIE

W wakacje w naszych bibliotekach będzie można obejrzeć wystawy obrazów. W filii Piaseczno-Osiedle dostępne są dzieła Józefa Wilkonia, w Zalesiu Górnym czekają na czytelników i miłośników sztuki prace grupy Światłocień, a w Wypożyczalni Głównej na Kościuszki 49 zaprezentowane będą obrazyUrszuli Tarchalskiej-Kalinowskiej. Wystawy można oglądać w godzinach otwarcia bibliotek.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

WAKACYJNE PLANY BIBLIOTEKI W PIASECZNIE

Podczas wakacji niektóre z naszych placówek będą nieczynne. Od 2 do 13 lipca oraz od 14 do 17 sierpnia zamknięta będzie filia w Bogatkach. W terminie 2-6 lipca i 13-24 sierpnia nieczynna będzie filia w Chojnowie. Filia w Głoskowie nie obsłuży czytelników od 9 do 20 lipca i od 13 do 24 sierpnia. W lipcu (9-27.07) zamknięta będzie filia w Jazgarzewie. Od początku lipca do 27 lipca nie wypożyczymy książek w Józefosławiu. Od 30 lipca placówka będzie działać w budynku przy ul. Julianowskiej 67a. Natomiast filia w Złotokłosie zamknięta będzie od 16 do 27 lipca oraz od 13 do 17 sierpnia.

WAKACYJNE PLANY BIBLIOTEKI W PIASECZNIE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie