Informacje12 kwietnia 2013, 00:00,

ALARM PRZECIWPOWODZIOWY W PIASECZNIE

W dniu 12 kwietnia 2013 roku na podstawie art. 31a o samorządzie gminnym Dz.U. Nr 142 poz 1591 z pózn. zm. na obszarze Miasta i Gminy Piaseczno od godz. 15.00 został wprowadzony stan pogotowia przeciwpowodziowego. W związku z przekroczeniem stanu alarmowego na rzece Jeziorce (stan alarmowy 330 cm) oraz niekorzystną prognozą pogody Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno w dniu 12 kwietnia zdecydował o wprowadzeniu stanu pogotowia. Decyzja ta stawia w stan gotowości wszystkie służby interwencyjne oraz ułatwia im od strony prawnej działania w terenie podejmowane w trybie interwencji. Kontakt z czynnym całodobowo stanowiskiem kierowania Straży Miejskiej tel: 986

WPROWADZONO STAN POGOTOWIA PRZECIWPOWODZIOWEGO NA OBSZARZE MIASTA I GMINY PIASECZNO
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje13 kwietnia 2013, 00:00,

Szanujmy miejsca pamięci - apel do mieszkańców

Wśród lasów, pól, w pobliżu posesji nierzadko zlokalizowane są zapomniane kapliczki, krzyże, bezimienne groby. Wiążą się z nimi historie, o których pamiętają z reguły nieliczni, najstarsi obywatele. Dlatego pragnę zaapelować do wszystkich mieszkańców naszej gminy, aby wskazali zaniedbane miejsca pamięci, opowiedzieli historie, które drzemią gdzieś w zakamarkach pamięci, a powinny ujrzeć światło dzienne.

Szanujmy miejsca pamięci - apel do mieszkańców

Proszę, aby Państwo przysyłali adresy bądź przybliżone lokalizacje zapomnianych grobów, krzyży, wraz ze zdjęciem danego miejsca (jeśli to możliwe) do Urzędu Miasta i Gminy w Piasecznie, drogą pocztową (Wydział Utrzymania Terenów Publicznych, ul. Kościuszki 5, 05-500 Piaseczno) lub mailową (radzynska@piaseczno.eu). Chciałbym otoczyć te miejsca troską i przybliżyć lokalnej społeczności wydarzenia z nimi związane. Jeśli znają Państwo historie wskazanych miejsc pamięci, proszę je dołączyć.
autor/źródło: Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis