Artykuł partnerski23 października 2019, 10:29,

Akumulatorowy wózek podnośnikowy a pojazd spalinowy – zestawienie

Akumulatorowy wózek podnośnikowy a pojazd spalinowy – zestawienie

Wózek spalinowy czy wózek akumulatorowy? Takie pytanie pojawia się najczęściej przy pierwszym wyborze wózka podnośnikowego. Trudno się temu dziwić – rodzaj silnika bezpośrednio wpływa na możliwości pracy, a także jej charakter. Na czym polegają różnice?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Wózki spalinowe uchodzą za maszyny najbardziej wytrzymałe

Podnośnikowe wózki akumulatorowe – w zgodzie z ekologią

Wózki spalinowe uchodzą za maszyny najbardziej wytrzymałe i zdolne do pracy w każdych warunkach atmosferycznych. Występują w wielu odmianach – z jednostkami niskoprężnymi, wysokoprężnymi i zasilanymi gazem LPG. Tymczasem od wielu lat prężnie rozwijają się technologie tworzenia nowych wózków elektrycznych. Okazuje się, że – tak jak pojazdy spalinowe – mogą one cechować się podobnymi parametrami, m.in. maksymalną wysokością podnoszenia i maksymalną zdolnością udźwigu. Dobre „widlaki” elektryczne również mogą podnosić jednorazowo towar o wadze nawet do ośmiu ton.

Akumulatorowy wózek podnośnikowy ma jednak pewne oryginalne zalety związane z innym typem silnika. Przede wszystkim pojazdy takie nie emitują żadnych zanieczyszczeń, pozostając w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Cecha ta staje się jeszcze ważniejsza, kiedy maszyny wykorzystywane są w pomieszczeniach wewnętrznych. Brak emisji spalin pozytywnie wpływa na komfort pracy wszystkich pracowników magazynu, sklepu wielkopowierzchniowego czy centrum logistycznego.

W niektórych przypadkach pod względem prawnym niemożliwe jest wykorzystywanie wózków z silnikami spalinowymi. Dotyczy to zwłaszcza magazynów-chłodni oraz miejsc, w których przechowuje się żywność. Spaliny nie tylko przyspieszają procesy starzenia się niektórych rodzajów produktów żywnościowych, ale przede wszystkim mogą zatruwać żywność.

Komfort pracy w przypadku wózków spalinowych

Bardzo ważną zaletą akumulatorowych wózków podnośnikowych jest fakt, że jednostki zasilane prądem elektrycznym pracują znacznie ciszej od swoich spalinowych odpowiedników. Bez względu na to, czy wybiera się pojazdy do dużego, czy mniejszego magazynu, poziom ekspozycji na hałas w miejscu pracy nie powinien przekraczać 80 decybeli.

Często przywoływanym mankamentem w odniesieniu do wózków elektrycznych jest konieczność cyklicznej wymiany baterii. Pod tym względem obsługa wózków spalinowych jest zauważalnie prostsza – raz zatankowane pojazdy posłużyć mogą wiele dni. Wózki akumulatorowe z reguły powinny być ładowane co osiem godzin. Nie oznacza to jednak wymogu przerw w pracy – wystarczy jedynie posiadać kilka akumulatorów, aby w odpowiednim momencie wymienić wyczerpany na naładowany.

autor/źródło: still.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski23 października 2019, 10:25,

Śniadaniówka bez nudy: 4 kreatywne posiłki w sam raz dla dziecka na drugie śniadanie

Śniadaniówka bez nudy: 4 kreatywne posiłki w sam raz dla dziecka na drugie śniadanie

Jeżeli jesteś rodzicem, z pewnością starasz się, w jak najlepszy sposób zadbać o zdrowie swojego dziecka. Bez wątpienia przygotowując śniadanie do szkoły, powinieneś zwrócić uwagę, czy posiłki dostarczą mu odpowiednich składników odżywczych. Zobacz 4 kreatywne drugie śniadania dla Twojego dziecka.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Domowa pizza to danie, które jest chętnie spożywane przez większość dzieci

2 pomysły na drugie śniadanie do szkoły 

Drugie śniadanie to podstawa w żywieniu, którą powinniśmy zapewnić dziecku każdego dnia. Ważne, aby posiłki były kolorowe i smaczne. Jeżeli decydujemy się na przygotowanie kanapki do szkoły dla swojego dziecka, warto pokombinować ze składnikami, jakie mają znaleźć się w pieczywie. Oprócz sera i szynki proponujemy skorzystać z roślinnego pasztetu, pasty lub domowego twarożka. 

Ciekawym pomysłem na śniadanie do szkoły, są: 

  1. warzywne naleśniki z dodatkiem np. twarogu
    Bez wątpienia będzie to pożywne danie, które wykonuje się w łatwy sposób. Do przygotowania naleśników potrzebujemy m.in. mąkę, jajko, sól, pieprz, marchewkę, paprykę oraz cukinię. Warzywa rozdrabniamy w blenderze, a ciasto smażymy na patelni. 

Jeżeli brakuje nam kilku akcesoriów, które ułatwią nam przygotowanie posiłków do szkoły, koniecznie zajrzyjmy na: https://maleomi.pl. W sklepie online znajdziemy np. lunchboxy, bidony, czy termosy
 

2 pomysły na śniadanie dla dziecka 

Domowa pizza to danie, które jest chętnie spożywane przez większość dzieci. Najważniejsze w pizzy jest ciasto i sos. Składniki możemy komponować według własnego uznania. Warto pomyśleć o dodaniu sezonowych warzyw, które dostarczą nam moc składników odżywczych. Pizza bez problemu zmieści się w pojemniku, który dziecko włoży do plecaka.

Zdrową i słodką wersją drugiego śniadania są muffiny. Aby je przygotować, potrzebujemy kilku podstawowych składników m.in.:

  • mąki,
  • cukru,
  • oleju,
  • proszku do pieczenia,
  • jajek,
  • gorzkiej czekolady oraz orzechów i płatków owsianych.

    Przygotowanie posiłku zajmie nam jedynie od 20 do 30 minut. 

W czym przygotować drugie śniadanie do szkoły dla swojego dziecka?

Aby drugie śniadanie zachowało swoją świeżość, należy przechować je w specjalnych, szczelnych pojemnikach. Skorzystajmy z lunchboxów dla dzieci, które posiadają w zestawie nie tylko pudełko, ale również widelec i nóż. W pojemnikach mamy możliwość zapakowania jedzenia dla dziecka na cały dzień. 



Oprócz śniadania możemy pomyśleć o napojach, które dziecko zabierze ze sobą z domu. Na tę okazję, warto zastanowić się nad bidonem lub termosem, który również znajdziemy w sklepie internetowym Maleomi. Chcesz wiedzieć jaki bidon będzie odpowiedni dla Twojego dziecka?

Zapoznaj się z artykułem: szczelny, trwały i bez zapachu tworzywa – bidony ze słomką na letnie wyjazdy dla Ciebie i Twojej pociechy.

autor/źródło: maleomi.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie