Informacje6 marca 2012, 00:00,

Akcje Zbiórki Krwi Powiat Piaseczyński 2012

Szanowni Państwo, pragnę poinformować o AKCJACH ZBIÓRKI KRWI, które zostały zaplanowane na ten rok na terenie powiatu piaseczyńskiego. Akcję organizują: Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz Stowarzyszenie Kalwaryjska na terenie Gminy Góra Kalwaria. W tym roku już odbyły się 2 zbiórki krwi tj. 4 lutego w Piasecznie oraz 6 marca w Górze Kalwarii. Zebrano łącznie 39,6 litra krwi (22,5 w Piasecznie w dniu 4 lutego oraz 17,1 w Górze Kalwarii w dniu 6 marca).

AKCJE ZBIÓRKI KRWI POWIAT PIASECZYńSKI 2012

Akcje zbiórki krwi na terenie powiatu piaseczyńskiego:

Góra Kalwaria (9:00 - 13:00)
23 maja (parking przy jatkach - ul. 3 maja)
3 października (parking przy jatkach - ul. 3 maja)
5 grudnia (parking przy jatkach - ul. 3 maja)
Piaseczno (9:00 - 13:00)
12 marca (LO w Piasecznie)
3 kwietnia (Kościół św. Anny przy krzyżu)
12 czerwca (Kościół św. Anny przy krzyżu)
4 września (Kościół św. Anny przy krzyżu)
13 listopada (Kościół św. Anny przy krzyżu)
Auchan Piaseczno (11:00 - 16:00)
24 kwietnia (Parking przed sklepem)
26 czerwca (Parking przed sklepem)
28 sierpnia (Parking przed sklepem).

Kandydat na dawcę krwi lub dawca krwi powinien:
- w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki) -być wyspanym
- spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem)
- wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka orzeszki ziemne i ciasta kremowe
- ograniczyć palenie papierosów
- nie zgłaszać się do oddania krwi jeśli jest przeziębiony (katar) lub przyjmuje leki
- nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu !!!
- pamiętaj o dowodzie osobistym (oddać krew mogą tylko osoby pełnoletnie)!

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Krew pobiera się zawsze sprzętem jednorazowego użytku!
autor/źródło: Arkadiusz Strzyżewski

Informacje7 marca 2012, 00:00,

Najpiękniejsze tańce świata tango argentyńskie

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Rada Miejska serdecznie zapraszają mieszkańców na koncert z okazji Dnia Kobiet: NAJPIęKNIEJSZE TAńCE ŚWIATA - TANGO ARGENTYńSKIE. Koncert odbędzie się 9 marca 2012 roku o godzinie 18.00, w Ośrodku Kultury przy ul. Ks. Sajny 14 w Górze Kalwarii. Wstęp wolny.

NAJPIęKNIEJSZE TAńCE ŚWIATA TANGO ARGENTYńSKIE

Koncert Najpiękniejsze tańce świata. Tango argentyńskie to opowieść o tym niezwykłym, pełnym pasji tańcu, który z ulicy wszedł na salony ilustrowany będzie pokazem pary tanecznej. Wystąpi: Machowska & Kopietz DUO w składzie: Piotr Kopietz - bandoneon Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian Gościnnie tango argentyńskie zatańczy Justyna Jędrzejewska i Andrzej Bernaś W repertuarze wykonawców znajdują się klasyczne tanga argentyńskie (tanga, milongi, tango-walce) m.in. A. Piazzolla - Oblivion; A. Piazzolla - Libertango; M. Rodriguez - La Cumparsita; A. Villoldo – El choclo; A. Stampone – Mi Amigo Cholo.

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA JEJ PORTRET

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna JEJ PORTRET, na którą składać się będą przedwojenne zdjęcia kobiet z archiwum Fundacji Karta "Niegasnące" oraz współczesne portrety kobiet Ireny Skolmowskiej, autorki reportaży fotograficznych, absolwentki Europejskiej Akademii Fotografii. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć wybranych z bogatego archiwum Ośrodka KARTA. Wystawę można oglądać od 8 marca do 10 kwietnia 2012 roku.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria