Informacje8 maja 2008, 00:00,

Akcja Zwrotu Książek do Biblioteki Publicznej Piaseczno

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno tradycyjnie już co roku w maju ogłasza akcję zwrotu książek wypożyczonych i nie zwróconych do w terminie. Właśnie teraz, będzie okazja to zrobić a Biblioteka nie pobierze kary pieniężnej za przetrzymywanie ich miesiącami a nawet latami! Wszyscy zapominalscy, mogą oddawać książki w dniach 19-31 maja 2008 roku w Bibliotece Publicznej Piaseczno. Kary za przetrzymywanie książek, nie będą także naliczane we wszystkich filiach Biblioteki w Piasecznie.

Zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Piasecznie i filii na terenie miasta i gminy. Informację prasową od biblioteki przesłała nam: Katarzyna Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami)
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje6 maja 2008, 00:00,

Kiedy wyremontują budynek mieszkalny Tytanik Piaseczno

Z najnowszej gazety Nad Wisłą (nr 8/250) dowiadujemy się, że Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Jedność Piaseczno, ogłosi niebawem przetarg na wykonanie pierwszego etapu kompleksowego remontu Titanica, czyli będącego w najgorszym stanie spółdzielczego budynku mieszkalnego przy ulicy Sikorskiego 1a w Piasecznie. Jeżeli ktoś z Was nie widział jeszcze tonącego Tytanika w Piasecznie, to zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszego autorstwa na podstronie: zdjęcia Tytanika.

Czy naprawią budynek mieszkalny Tytanik w Piasecznie
kliknij, aby powiększyć zdjęcie Tytanika

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego stwierdził, że bez remontu prędzej czy później w piaseczyńskim Titanicu, może dojść do katastrofy budowlanej. Powstała gruba księga jasno wskazująca, że projekt budynku powinien trafić do kosza, a jego realizacja przez firmę Multi-Hekk - na salę sądową. Prokuratura nie postawiła nikomu zarzutów w tej sprawie, ponieważ zdaniem powołanych przez nią biegłych stan budynku nie zagraża zdrowiu i życiu mieszkańców.

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Jedność w Piasecznie, planuje remont Tytanika rozłożyć na sześć etapów. Najpierw trzeba będzie poprawić dach, z którego woda jest albo źle odprowadzana, albo nieodprowadzana w ogóle. Na razie spółdzielnia Jedność, ma problem ze znalezieniem realizatora robót, ponieważ kilkunastu fachowców po obejrzeniu budynku odmawiało przyjęcia zlecenia. Z informacji w gazecie Nad Wisłą wynika, że Multi-Hekk ze swej strony zgodził się, że przekaże na cele remontowe materiały budowlane o wartości 250 tys. zł. Czy naprawią sypiący się budynek mieszkalny Tytanic w Piasecznie?

Informacje powiązane tematycznie: sypie się budynek mieszkalny Tytanik w Piasecznie (2007-03-07), sypiący się Tytanik w Piasecznie został opisany na Gazeta.pl (2007-03-16), czy naprawią budynek mieszkalny Tytanik w Piasecznie (2007-04-08), Piaseczno raj dla deweloperów, piekło dla mieszkańców (2008-01-04). Zachęcamy do obejrzenia zdjęć sypiącego się Tytanika na podstronie: zdjęcia Tytanika.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Piaseczno