Informacje13 października 2018, 10:00,

Akcja TULIPAN na nowym rondzie Geodetów w Józefosławiu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


13 października 2018 roku w godz. 12.00-14.00 zapraszamy mieszkańców na akcję obsadzania nowego ronda tulipanami w kształcie loga I love Jó! Efekt zobaczymy na wiosnę 2019 roku. Przynieście własne rękawiczki i łopatki.
AKCJA TULIPAN NA NOWYM RONDZIE GEODETÓW W JÓZEFOSŁAWIU
W imieniu organizatorów zapraszamy do posadzenia setki cebulek. Przyłącz się do akcji Tulipan.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje13 października 2018, 15:00,

Spotkanie z Beatriz Blanco – Polska kobieca Ojczyzna z wyboru


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

13 października 2018 roku w godz. 17.00-19.00 odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach projektu “Polska – kobieca Ojczyzna z wyboru”. Gościem będzie Beatriz Blanco. Miejsce: Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego. Wstęp wolny.

SPOTKANIE Z BEATRIZ BLANCO – POLSKA KOBIECA OJCZYZNA Z WYBORU

Beatriz Blanco – mieszka w Polsce od ponad trzydziestu lat. Przyjechała na studia w październiku1982r., rozpoczęła je w Akademii Muzycznej w Krakowie pod kier. pani Profesor Heleny Łazarskiej. Przeniosła się do Warszawy w 1986r. i w tutejszej Akademii Muzycznej skończyła studia magisterskie z wynikiem bardzo dobrym w czerwcu 1989r.

Spotkanie z Beatriz Blanco – Polska kobieca Ojczyzna z wyboru_1

We wrześniu 1990r. dołączyła do grona adeptów a później solistów (1993r.) Warszawskiej Opery Kameralnej, gdzie była zatrudniona do lipca 2001r. Od 1995r. nawiązała współpracę z różnymi polskimi teatrami operowymi, gdzie występowała jako solistka, w rolach głównych, szczególnie jako Carmen w operze G. Bizeta. Może się pochwalić współpracą z uznanymi muzykami polskimi, takimi jak Wiesław Ochmann, Waldemar Malicki, Ella Susmanek, Antoni Witt, Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Janusz Przybylski. Wraz z wybitnymi gitarzystami polskimi Leszkiem Potasińskim i Markiem Walawenderem, założyła w 2003r. zespół SOLO TRES, popularyzujący muzykę krajów hiszpańskojęzycznych. Zajmuje się również nauczaniem języka hiszpańskiego polskich dzieci, tworząc oryginalną metodę łączącą zabawę, muzykę i ruch z nauka językową. W czerwcu br. otworzyła w Piasecznie kącik dziecięcy pod nazwą „Chiquiticos” (Maluchy). Tutaj w Polsce osiągnęła dorosłość, sukcesy zawodowe i życiowe. Jest szczęśliwą matką trojga polskich obywateli, a od niedawna babcią (w tym roku po raz drugi!) Swoje życie zawodowe i osobiste związała nierozłącznie z Polską!

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie