Informacje19 kwietnia 2012, 00:00,

Akcja sprzątania Gminy Konstancin-Jeziorna

21 kwietnia 2012 roku ponad dwa tysiące osób weźmie udział w porządkowaniu Konstancina-Jeziorny i okolicznych wsi. Tego samego dnia będzie można również oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, a także pozbyć się starych opon samochodowych i odpadów niebezpiecznych. Organizatorem akcji jest Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, a udział w niej wezmą m.in. uczniowie wszystkich gminnych szkół, działkowcy, sołectwa, samorządowcy i wędkarze. £ącznie ponad dwa tysiące osób.

AKCJA SPRZ¡TANIA GMINY KONSTANCIN-JEZIORNA

Wielkie porządkowanie rusza o godz. 10.00 i potrwa do godz. 16.00. Worki z zebranymi śmieciami należy zostawić w specjalnie wyznaczonych punktach, zarówno w Konstancinie-Jeziornie, jak i sołectwach (mapy punktów w załączniku). Ponadto w Konstancinie-Jeziornie - przy Centrum Handlowym Stara Papiernia, na osiedlach Skolimów (ul. Rycerska 13, obok ośrodka pomocy społecznej) i Mirków (ul. Mirkowska 51, obok placu nad stawem) będzie można zostawić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, a w "Starej Papierni" dodatkowo odpady niebezpieczne, tj. baterie, świetlówki, farby, kleje, oleje oraz zużyte opony samochodowe.
PUNKTY ODBIORU ŚMIECI – GMINA KONSTANCIN-JEZIORNA
kliknij, aby powiększyć mapę z punktami odbioru śmieci

Z kolei mieszkańcy podkonstancińskich wsi stare telewizory, lodówki i pralki powinni wystawić do godz. 12 wzdłuż ciągu głównych ulic (zgodnie z trasami komunikacji miejskiej). Dla osób, które pozbędą się elektrośmieci czeka miła niespodzianka - sadzonka drzewka. Uwaga! W mieście sadzonki drzewek będą wydawane w punktach odbioru elektrośmieci - bezpośrednio przy przekazywaniu odpadów. Natomiast na terenie sołectw sadzonki będą wydawane przy załadunku odpadów wystawionych w ciągu ulic, tym mieszkańcom, którzy będą obecni przy odbiorze.
PUNKTY ODBIORU ŚMIECI – MIASTO KONSTANCIN-JEZIORNA
kliknij, aby powiększyć mapę z punktami odbioru śmieci

Chcesz przyłączyć się do akcji? Wystarczy zgłosić się do Wydziału Promocji i Współpracy z Organizacjami Społecznymi Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (nr tel. 22-201-19-73 lub 22-201-19-74, e-mail: promocja@konstancinjeziorna.pl). Na mieszkańców, którzy wezmą udział w porządkowaniu swoich miejscowości czekają bezpłatne worki i rękawice.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje19 kwietnia 2012, 00:00,

Dzień Kultury Japońskiej w Nowej Iwicznej

Uczniowski Klub Sportowy Judo Zespołu Szkoł Publicznych w Nowej Iwicznej i Filia Klubu Tanren Aikido (DOJO japońskich sztuk walki) zapraszają miłośników kultury i sztuki japońskiej do Nowej Iwicznej na Dzień Kultury Japońskiej. Spotkanie odbędzie się 21 kwietnia 2012 roku w godz. 14.00-17.00. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Japonii oraz Wójt Gminy Lesznowola Maria Jolanta Batycka-Wąsik.

DZIEń KULTURY JAPOńSKIEJ W NOWEJ IWICZNEJ

Program uroczystości kulturalno-sportowych:

14.00-14.30 Oficjalne otwarcie Dnia Kultury Japońskiej Kwitnąca Iwiczna oraz przywitanie przez Artura Brzezińskiego i Przemysława Gawrońskiego gościa honorowego z Japonii Pana Fujio Nakamurę
- Fujio Nakamura prezentuje Moje obrazy Japonii
- Pokazy treningów Aikido i Judo - najmłodsi
14.30-14.50 Telegram z Japonii: unikalny pokaz materiałów udostępnionych przez Ambasadę Japonii; Sztuka w Tokyo , Japońskie pociągi - szybkość i bezpieczeństwo, tęczowe jeziora i Góra Fuji zimą
14.50-15.30 Japońskie sztuki walki w Nowej Iwicznej
- Czym jest JUDO? – prezentuje Artur Brzeziński
- Pokaz Judo w wykonaniu grupy zaawansowanej
- Czym jest AIKIDO? – prezentuje Michał Kunicki
- Pokaz Aikido rodziców z dziećmi oraz grupy zaawansowanej
15.30-16.30 Japońskie Pocztówki: informacja i zaproszenie do zwiedzenia przygotowanych stoisk: orygami, go, manga, sushi, drzewka bonsai, ceramika, kaligrafia.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola