Informacje2 maja 2013, 00:00,

Akcja Rynek Godzina 15.00 - Biblioteka Dzieciom oraz koncert Jerzy Filar i Nasza Basia Kochana


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Urząd Miasta i Gminy w Piasecznie, Centrum Kultury w Piasecznie, Biblioteka Miasta i Gminy Piaseczno zapraszają na inaugurację AKCJI RYNEK GODZINA 15.00. Co dwa tygodnie, w niedzielne popołudnia, na Rynku występują dla mieszkańców Piaseczna artyści, zarówno amatorzy (placówki oświatowe, organizacje pozarządowe) i jak profesjonalni (koncerty, spektakle). W trakcie akcji odbywają się również wystawy, zabawy i konkursy dla małych i dużych. W tym roku zostały zaplanowane imprezy od 5 maja do 29 września 2013 roku. Akcję wspierają: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych SITA.

AKCJA RYNEK GODZINA 15.00 PIASECZNO

5 MAJA AKCJA RYNEK GODZINA 15.00 W PIASECZNIE

15.00 – BIBLIOTEKA DZIECIOM
- konkursy
- zabawy
- bajki
Prowadzenie – Beata £uczak
17.00 – koncert – JUREK FILAR i NASZA BASIA KOCHANA w składzie: Barbara Sobolewska – wokal, Stanisław Szczyciński – piano, Maciej Szczyciński – bas.

BIBLIOTEKA DZIECIOM W PIASECZNIE

BIBLIOTEKA DZIECIOM: W wiosennej atmosferze jako pierwsza zaprezentuje się Miejska Biblioteka Publiczna, która zaplanowała dla dzieci mnóstwo konkursów i zabaw. Nie zabraknie też bajek dla najmłodszych, które czytać będą znane osobowości Piaseczna. Zachęcamy do odwiedzenia Punktu Informacyjnego Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno, gdzie uzyskają Państwo wszelkie informacje dotyczące placówek bibliotecznych w mieście oraz w terenie. Można będzie dowiedzieć się, co ciekawego dzieje się w bibliotekach oraz w jaki sposób można dołączyć do grona czytelników. Panie chętnie odpowiedzą na każde pytanie. Ponadto zapraszamy do kącika plastycznego, a także do odwiedzenia stanowiska Wydawnictwa Widnokrąg i zapoznania się z jego ofertą wydawniczą. Podczas trwania akcji zachęcamy dzieci do wspólnej zabawy, a także do wzięcia udziału w organizowanych konkursach. Dla zwycięzców czekają nagrody, w tym również książkowe, które ufundowało Wydawnictwo Widnokrąg. W związku z obchodzonym rokiem Tuwima większość prezentowanych bajek będzie właśnie autorstwa tegoż poety. Tym samym Biblioteka uczci pamięć o tym wielkim polskim poecie. Całość programu poprowadzi Beata co bajki wyplata czyli Pani Beata £uczak.

JERZY FILAR

O godz. 17.00 natomiast zapraszamy troszkę starszych mieszkańców gminy na koncert piosenki spod znaku „Krainy £agodności” w wykonaniu Jurka Filara i zespołu Nasza Basia Kochana w składzie Barbara Sobolewska – wokal, Stanisław Szczyciński – piano, Maciej Szczyciński – bas. Jerzy Filar muzyk, kompozytor, wykonawca swoich piosenek do tekstów Jacka Cygana spod znaku „Krainy £agodności” i piosenki poetyckiej, założyciel zespołu Nasza Basia Kochana. Nominowany do Nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK 2001 w kategorii Album Roku Poezja śpiewana/ Piosenka autorska dla albumu "Cienie". Laureat wielu prestiżowych festiwali, m.in. I nagroda na XIII Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie dla zespołu Nasza Basia Kochana oraz nagroda indywidualna za studencki Przebój Lata '76 "Samba Sikoreczka". Posługując się gitarą, harmonijką ustną i swoim specyficznym, nieco chrapliwym głosem, potrafi wydobyć niezwykłą głębię z tekstów swoich i Jacka Cygana. Osobowość sceniczna, duże poczucie humoru, niezwykła wokalistyka - to cechy sukcesu jego koncertów. Wywodząc się z nurtu piosenki autorskiej ceni sobie bezpośredni kontakt z publicznością, spontaniczne i wspólne śpiewanie. Więcej informacji na stronie: www.jfilar.pl


Akcja RYNEK GODZINA 15.00 to coroczna akcja Centrum Kultury w Piasecznie. Co dwa tygodnie, w niedzielne popołudnia, na Rynku, występują dla mieszkańców Piaseczna artyści - zarówno amatorzy (placówki oświatowe, organizacje pozarządowe) i jak profesjonalni (koncerty, spektakle). W trakcie akcji odbywają się również wystawy, zabawy i konkursy dla małych i dużych. W roku 2013 zostały zaplanowane imprezy od początki maja do końca września. Zapraszamy: 5, 19 maja, 2, 16 ,30 czerwca, 14, 28 lipca, 11, 25 sierpnia, 1, 15, 29 września 2013 roku. Na plenerowej scenie Centrum Kultury wystąpią między innymi: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno, Jurek Filar i Nasza Basia Kochana, zespół pod kierunkiem Magdaleny Sobienieckiej, uczniowie i uczestnicy zajęć Przystanku Kultura, Kapela Zygmunta, Zespół Leśne Echo, zespół Kłosowianki, Piaseczyńska Orkiestra Dęta, Orkiestra Dęta z Prażmowa, Zespół Acoustic Acrobats, Warszawski Chór Polnia, Arex Show, Teatry dla dzieci : Ten Teatr, Teatr KOP , Autorski Teatr Młodego Widza oraz Fundacje: Nasze Dzieci, Fundacja dla dzieci, Fundacja Nadzieja, Fundacja Pomóż Dorosnąć.

AKCJA RYNEK GODZINA 15.00 PIASECZNO
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje30 kwietnia 2013, 00:00,

Święto Konstytucji 3 Maja w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Przewodniczący Rady Miejskiej serdecznie zapraszają mieszkańców na uroczystości związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Uroczyste obchody odbędą się 3 maja 2013 roku i rozpoczynają się o godz. 9.40 przed Ratuszem Miejskim w Górze Kalwarii. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

Święto Konstytucji 3 Maja

Przebieg uroczystości w dniu 3 maja 2013 r.:
9.40 - zbiórka pocztów sztandarowych oraz uczestników uroczystości przed Ratuszem Miejskim w Górze Kalwarii;
9.50 - przemarsz pocztów sztandarowych do Kościoła Parafialnego;
10.00 - uroczysta msza święta w Kościele Parafialnym;
11.00 - zbiórka na Pl. Piłsudskiego pocztów sztandarowych i delegacji z wiązankami kwiatów;
11.05 - wciągnięcie flagi państwowej na maszt;
11.05 - odegranie hymnu państwowego;
11.10 - przemówienia okolicznościowe;
11.15 - złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przy popiersiu Marszałka Józefa Piłsudskiego;
11.25 - zakończenie uroczystości.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie