Informacje24 października 2012, 00:00,

Akcja policji: Trzeźwy poranek w Piasecznie

Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci z wydziału ruchu drogowego KSP przeprowadzili akcję Trzeźwy poranek w Piasecznie. Trzy osoby nie mogły kontynuować dalszej, niebezpiecznej podróży. Kierowca forda i kierująca toyotą będą odpowiadać za przestępstwo, a motorowerzysta odpowie za wykroczenie. Grozi im odpowiednio do 2 lat i do roku pozbawienia wolności.

Trzeźwy poranek w Piasecznie

Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci z wydziału ruchu drogowego KSP przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek” w Piasecznie. Przeprowadzili kontrole kierowców w ramach prowadzonej akcji na ulicy Armii Krajowej, Puławskiej i Okulickiego.

Niestety wśród skontrolowanych kierujących były trzy osoby, które nie powinny wsiąść za kierownicę. Rafał S. kierujący fordem miał promil alkoholu w organizmie, a Iwona K. kierująca toyotą miała 0,6 promila alkoholu w organizmie. Po użyciu alkoholu był też 24-letni mężczyzna kierujący skuterem, miał ponad 0,3 promila. Dwie osoby będą odpowiadać za popełnione przestępstwo, a jedna za wykroczenie.

Przypominamy, że celem akcji „Trzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Policjanci ze stołecznej i piaseczyńskiej drogówki w wybranych dniach tygodnia, we wczesnych godzinach rannych, przeprowadzają zmasowane kontrole trzeźwości kierowców.
autor/źródło: Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie
Tematy:Piaseczno

Informacje25 października 2012, 00:00,

Teatr Kuffer z Małą Królewną odwiedzi Tarczyn

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie serdecznie zaprasza dzieci i rodziców na JESIENNE SPOTKANIA Z TEATREM DZIECIęCYM. Najbliższe spotkanie odbędzie się 27 października 2012 roku, o godz. 17.00, podczas którego zostanie przedstawiony spektakl pt.: Mała Królewna w wykonaniu aktorów z teatru Kuffer. Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury przy ul. Ks. Cz. Oszkiela 3 w Tarczynie. Wstęp wolny. Zapraszamy na jesienne spotkania z teatrem.

JESIENNE SPOTKANIA Z TEATREM DZIECIęCYM

MA£A KRÓLEWNA: każda dziewczynka chciałaby być królewną i każda chciałaby, żeby odnalazł ją piękny książę. Ale często najpierw pojawia się groźny smok i wiele przeciwności. Na zamku u Króla Lula rodzi się królewna. Jest huczna zabawa… Ale król i królowa zapomnieli zaprosić wróżkę, która mieszka nieopodal zamku. Wróżka rzuca zaklęcie. Wesoła królewna Lulinka uważa, że jest najważniejsza i najpiękniejsza na świecie.

Teatr Kuffer Mała Królewna

Kiedy zaklęcie zaczyna działać… zamienia się w ropuchę. Ze wstydu opuszcza dom i poznaje smoka który ma czkawkę; stracha na wróble; zbójnika i oczywiście pięknego księcia, który wybawia ją z opresji i… prosi o rękę. Dzięki swoim przygodom zaczyna rozumieć wartość przyjaźni. Przedstawienie interaktywne. Kabaretowa zabawa angażująca dzieci. Bajkowo, kolorowo i bardzo życiowo. Mnóstwo śmiesznych postaci, wartka akcja i dużo śmiechu. Więcej informacji na stronie internetowej: www.teatrkuffer.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Tarczyn
Tematy:Tarczyn