Informacje31 lipca 2012, 00:00,

Akcja pod Arsenałem Letnie Kino pod Gwiazdami

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zaprasza mieszkańców na kino plenerowe pt. LETNIE KINO POD GWIAZDAMI, podczas którego zostanie wyświetlony film AKCJA POD ARSENA£EM. Seans odbędzie się 3 sierpnia 2012 roku o godz. 21.00. Miejsce kina pod gwiazdami: parking przy Urzędzie Gminy Lesznowola, ul.. G.R.N. 66, pod oknami GOK. Wstęp wolny. Zachęcam do odwiedzenia kina plenerowego w Lesznowoli i.

AKCJA POD ARSENA£EM LETNIE KINO POD GWIAZDAMI

Akcja pod Arsenałem to film polski z gatunku dramat wojenny, w reżyserii Jana £omnickiego z 1977. Film oparty na powieści Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec" ale przede wszystkim na autentycznych wydarzeniach. Akcja pod Arsenałem to film historyczny oparty na prawdziwych wydarzeniach. Film opowiada o losach trzech chłopców walczących w Szarych Szeregach przeciwko niemieckim okupantom. "Alek" i "Zośka" dowiadują się o aresztowaniu przez gestapo przyjaciela "Rudego". Postanawiają odbić przyjaciela z rąk oprawców katujących go w więzieniu na Pawiaku. Przygotowują akcję odbicia Janka pod warszawskim

Arsenałem. 26 marca 1943 roku w Warszawie w rejonie Arsenału, na ulicach Długiej i Bielskiej, harcerze z grupy szturmowej Szarych Szeregów brawurowym atakiem odbili przewożonego z budynku gestapo na Pawiak Jana Bytnara "Rudego", a wraz z nim 25 innych więźniów. Skatowany w czasie śledztwa przez Niemców "Rudy" kilka dni później zmarł na rękach swoich przyjaciół. Wydarzenia rozgrywają się na terenie okupowanej Warszawy i jej okolicach, w latach 1939-1943.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje1 sierpnia 2012, 00:00,

MotoXtreme 2 motocyklowe emocje w Mysiadle

W dniach 8-9 września 2012 roku, przy ulicy Puławskiej odbędzie się jedna z największych motocyklowych imprez w tej części Polski – MotoXtreme 2. Organizowane przez Jarper X Racing Team off-roadowe zawody odbędą się na terenie Mysiadła. Zapraszamy na III rundę Pucharu Polski Super Enduro oraz Cross Country MotoXtreme o Puchar Wójta Lesznowoli.

MOTOXTREME

MotoXtreme 2 to druga edycja imprezy off-roadowej, która po raz pierwszy odbyła się w kwietniu 2011 roku w miejscowości Góra Kalwaria pod Warszawą. Wówczas po raz pierwszy zorganizowano zawody motocyklowe w formule Cross Country o nazwie MotoXtreme. Na starcie stawiło się blisko 150 zawodników motocykli i quadów. Trasa wiła się między drzewami, biegła po torze motocrossowym i prowadziła zawodników głębokimi piaskami kalwaryjskiego poligonu. Była na tyle urozmaicona, że zarówno zawodnicy, jak i kibice bardzo pozytywnie ocenili całą imprezę.

A czego można oczekiwać we wrześniu? Co najmniej podwójnej dawki emocji, bowiem oprócz wyścigu Cross Country MotoXtreme o Puchar Wójta Lesznowoli, w Mysiadle odbędzie się III runda Pucharu Polski Super Enduro. Warto podkreślić, że MotoXtreme 2 to impreza, zaplanowana zmyślą o profesjonalnych zawodnikach i amatorach.

MOTOXTREME 2 MOTOCYKLOWE EMOCJE W MYSIADLE

Kierując się rosnącym zainteresowaniem zawodami typu Cross Country organizatorzy zaplanowali również bieg klasy Hobby. Będzie to off-roadowy wyścig dla wszystkich miłośników motocyklowej jazdy w terenie.

Cel jest jasny. Chcemy pokazać jak niesamowitą frajdę sprawia jeżdżenie motocyklem terenowym. Każdy kto pojawi się w dniach 8-9 września na terenie Mysiadła będzie mógł doświadczyć tego na dwa sposoby. Po pierwsze, będzie można obserwować najlepszych zawodników podczas sportowej walki na zamkniętym torze. Natomiast osoby, które mają własny motocykl będą mogły wystartować w specjalnym biegu klasy hobby. – dodaje Koordynator MotoXtreme 2 Mirosław Pleskot.

Więcej szczegółowych informacji należy szukać na stronach www.motoxtreme.pl oraz www.xracingteam.pl. Z czasem będziemy publikować więcej ciekawych informacji oraz wiadomości związanych ze zbliżającymi się zawodami.
autor/źródło: Bartłomiej Kowalski - Jarper X Racing Team
Tematy:Lesznowola