Informacje29 czerwca 2014, 21:00,

Akcja Otwarte Boisko - Piaseczno 2014

Dzieci i młodzież zapraszamy w wakacje do korzystania z boisk i obiektów sportowych w 8 szkołach na terenie gminy. W ramach programu profilaktycznego Jestem QL bez wspomagaczy - rusza tegoroczna edycja akcji Otwarte boisko - Piaseczno 2014. Podczas wakacji, od poniedziałku do piątku, do dyspozycji dzieci i młodzieży będą boiska oraz obiekty sportowe w 8 szkołach na terenie całej gminy Piaseczno.

Akcja Otwarte Boisko - Piaseczno 2014

W porozumieniu z dyrektorami placówek oraz po analizie ubiegłorocznej akcji, w której udział wzięło ponad 1000 osób, wybrano najbardziej oblegane placówki. W czasie trwania akcji, w ciągu dnia, na wybranych boiskach będzie kilkunastu animatorów sportowych, których zadaniem będzie organizacja zajęć, opieka nad dziećmi oraz dbałość o bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Gmina Piaseczno zapewni młodym sportowcom wodę butelkowaną, zaś szkoły dostęp do toalet.

Lista szkół biorących udział w akcji Otwarte Boisko:
- SP 2 w Piasecznie godz. 14-20
- SP 5 w Piasecznie godz. 14-20
- SP w Głoskowie godz. 9-15
- ZSP w Gołkowie godz. 14-20
- ZSP w Złotokłosie godz. 14-20
- ZSP w Jazgarzewie godz. 14-20
- ZSP w Chylicach godz. 14-20
- ZSP w Józefosławiu godz. 17-21

Informacje29 czerwca 2014, 21:14,

Lato w Mieście z Ciuchcią

Zabytkowa Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na Lato w Mieście z Ciuchcią. Pociąg wyruszać będzie w każdy piątek lipca i sierpnia o godzinie 10:00 ze stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe przy ul. Sienkiewicza 14. - Zaczynamy już od 4 lipca – informuje Marta Osińska. - Proponujemy ciekawą formę spędzenia wolnego czasu w plenerze - zagospodarowane siedlisko turystyczne w Runowie - dodaje.

Lato w Mieście z Ciuchcią

W programie:
- przejazd kolejką wąskotorową
- piknik w Runowie (ognisko)
- spacer po lesie Szukanie Huby
- gry i zabawy dla dzieci

Rezerwacja pod nr. tel: 22 756-76-38, +48 607 155 188 e-mail: turystyka@kolejka-piaseczno.pl strona internetowa: www.kolejka-piaseczno.pl