Informacje23 czerwca 2016, 08:00,

Akcja Lato w Gminie Lesznowola 2016

Już niebawem wakacje, które ciekawie można spędzić również na miejscu - w gminie Lesznowola. Centrum Sportu przygotowało atrakcyjną ofertę półkolonii, które będzie realizowana w gminnych szkołach. Zapisy trwają do piątku 17 czerwca. W sierpniu dzieci i młodzież na zajęcia zaprosi Gminny Ośrodek Kultury. Wszystkie informacje na stronie organizatora - Centrum Sportu w Gminie Lesznowola.

AKCJA LATO W GMINIE LESZNOWOLA 2016

Pliki do pobrania:
- Regulamin Akcji Lato 2016.pdf
- Łazy program.doc
- Mysiadło program.doc
- Nowa Iwiczna program.doc

Przeczytaj też: Plantacja 'marihuany' w Lesznowoli? Tak - już zlikwidowana

Informacje19 czerwca 2016, 14:00,

Koncert Camerata Vistula Piaseczno

19 czerwca 2016 roku odbędzie się koncert Camerata Vistula. Miejsce: Kościół św. Anny w Piasecznie. W programie perły muzyki klasycznej: 1. P. Wróbel - Polonez "Jan Kazimierz" 2. L.van Beethoven - Menuet 3. F. Schubert - Serenada 4. G.F. Haendel - Largo 5. J. Stefani - Krakowiacy i Górale (fragmenty: Uwertura, Polonez Doroty, Krakowiak) 6. F. Schubert - Ave Maria 7. I.J.Paderewski - Menuet 8. L. Boccherini - Menuet 9. J.S. Bach - Aria 10. E. Elgar - Salut d'amour 11. F. Kreisler - Cierpenia miłości 12. F. Kreisler - Radość miłości.

KONCERT CAMERATA VISTULA PIASECZNO

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Zespół Kameralistów CAMERATA VISTULA został założony w 1986 roku przez wiolonczelistę Andrzeja Wróbla, który pełni funkcję kierownika artystycznego Zespołu. W skład 12-osobowej grupy wchodzi sekstet smyczkowy, kwintet instrumentów dętych oraz fortepian. Skład taki umożliwia przedstawienie słuchaczom wielu dzieł kameralistyki światowej, rzadko wykonywanych czasem tylko z powodu nietypowego składu instrumentów, na jaki zostały napisane. W repertuarze Cameraty Vistuli znajdują się dzieła kameralne, powstałe od późnego baroku do współczesności. Wiele utworów zostało napisanych specjalnie dla Cameraty Vistuli. Bliska współpraca Cameraty z wieloma kompozytorami sprawia, że Zespół ma w swoim dorobku liczne prawykonania utworów polskich kompozytorów współczesnych. Camerata Vistula nagrała wiele pozycji ze swojego repertuaru dla Polskiego Radia, a także dla radia BBC, Polskiej Telewizji i wytwórni płytowych. Nagrania płytowe Zespołu otrzymały doskonałe recenzje w fachowych pismach polskich i zagranicznych. Zespół występował w salach koncertowych Polski, Belgii, Czech, Słowacji, Danii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Rosji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Meksyku, Chin, Hong Kongu oraz Wenezueli. Camerata Vistula występowała z dużym powodzeniem na wielu renomowanych festiwalach, m.in. „Warszawska Jesień”, La Chaise Dieu Festival, „Inventionen” w Berlinie, „Cervantino” w Meksyku, festiwal w Glasgow. Camerata Vistula to zespół wybitnych instrumentalistów - solistów i kameralistów. Jest jedynym w Polsce i jednym z niewielu w Europie zespołów zajmujących się wykonywaniem tego rodzaju muzyki kameralnej. Zespół osiągnął poziom, który daje mu prawo do występowania na wszystkich estradach świata.

W czasie już trzydziestoletniej działalności w Warszawie Camerata Vistula daje rocznie kilkanaście koncertów, które cieszą się zainteresowaniem „zwykłych” melomanów, dla których występy Cameraty Vistuli są jedyną okazją do zapoznania się z wieloma dziełami muzyki kameralnej. Cykle koncertowe takie jak „Muzyka Warszawy” (z okazji 400lecia stołeczności miasta), „Schubertiady” (z okazji dwusetnej rocznicy urodzin F. Schuberta), „Wieczory Mickiewiczowskie” (z okazji dwusetnej rocznicy Mickiewicza), cykl „Fin de siecle” (z okazji kończącego się stulecia), były dla warszawiaków okazją do zwrócenia uwagi na te ważne dla kultury rocznice a także do wysłuchania atrakcyjnych koncertów w atrakcyjnym wykonaniu. Na zakończenie należy zwrócić uwagę na współorganizowany przez Cameratę Vistulę cykl koncertowy, który już ośmiokrotnie odbył się w Warszawie - to Festiwal Polskiej Muzyki Kameralnej - unikatowy projekt ukazujący melomanom nieznane oblicze przepięknej polskiej muzyki kameralnej.