Informacje3 lipca 2008, 00:00,

Akcja LATO 2008 w Szkołach na terenie Gminy Lesznowola

Dzieci i Młodzież w Gminie Lesznowola spędzą w różnorodny sposób wakacyjną przerwę. Wiadomą rzeczą jest, że część wyjedzie na urlop z rodzicami lub w zorganizowanych grupach na obozy lub kolonie. Pozostałe dzieci i młodzież, które nie wyjadą na wypoczynek mogą skorzystać z oferty przygotowanej przez Szkoły w Gminie Lesznowola. Swoją ofertę przygotowały szkoły: Szkoła Podstawowa w Mysiadle (ul. Osiedlowa 4), Zespół Szkół Publicznych w Lesznowoli (ul. Szkolna 8), Zespół Szkół Publicznych w Nowej Iwicznej (ul. Krasickiego 56), Zespół Szkół w £azach (ul. Ks. Słojewskiego 1), Zespół Szkół Publicznych w Mrokowie (ul. Marii Świątkiewicz 2a). Na zajęciach dzieci i młodzież będą miały zapewnioną nie tylko troskliwą opiekę, ale również zyskają możliwość zabawy z rówieśnikami, nauczą się nowych gier sportowych. Zobacz szczegółową ofertę akcji LATO 2008, która została przygotowana przez Szkoły w Gminie Lesznowola: zajęcia.pdf
autor/źródło: Marcin KANIA - Radny Gminy Lesznowola - www.marcinkania.pl
Tematy:Lesznowola

Informacje3 lipca 2008, 00:00,

Headland Property Holdings i Gmina Piaseczno - podpisali umowę partycypacyjną - powstanie Headland Center

Headland Property Holdings, inwestor wielofunkcyjnego centrum miejskiego Headland Center w Piasecznie, podpisał umowę partycypacyjną z Gminą Piaseczno. Porozumienie zawarte 3 lipca 2008 roku, określa warunki realizacji inwestycji oraz zakres inwestycji towarzyszących. Headland Property Holdings przeznaczy 28 mln zł na innowacje w zakresie infrastruktury komunikacyjnej, miejskiej i socjalnej w Piasecznie.

Wizualizacja Centrum Handlowego Headland Center w Piasecznie - Headland Property Holdings Challange Twenty One
kliknij, aby powiększyć wizualizację Headland Center w Piasecznie

Headland Property Holdings, który w 2006 roku stał się właścicielem poprzemysłowych terenów przy ulicy Energetycznej w Piasecznie, planuje na tym obszarze budowę nowoczesnego wielofunkcyjnego kompleksu o łącznej powierzchni ponad 91 000 mkw. Wartość inwestycji, w skład której wejdą hotel i centrum konferencyjne, kino, centrum rozrywkowe z kręgielnią, centrum SPA, basen, powierzchnie biurowe oraz centrum handlowo-usługowe, wyniesie ok. 150 milionów euro. Integralną częścią projektu są inwestycje towarzyszące, których zakres został uzgodniony z władzami Gminy Piaseczno w podpisanej 3 lipca 2008 roku umowie partycypacyjnej.

Zgodnie z umową Headland Property Holdings przeznaczy 28 mln zł na inwestycje w infrastrukturę komunikacyjną, miejską i socjalną w Piasecznie. Fundusze zostaną rozdysponowane m.in. na wprowadzenie nowych rozwiązań komunikacyjnych: przebudowę ulic Energetycznej, Okulickiego oraz skrzyżowania ulicy Energetycznej z Puławską w Piasecznie. Headland Property Holdings zaprojektuje i wybuduje również nową ulicę - Elektroniczną, która połączy Energetyczną i Okulickiego. Inwestor zaangażuje się również w inwestycje w infrastrukturę miejską i socjalną tj. budowę infrastruktury kanalizacyjnej w Piasecznie oraz nasadzenie drzew wzdłuż ulicy Energetycznej. Firma sfinansuje także zakup mieszkań socjalnych dla 16 rodzin. "Od początku ściśle współpracowaliśmy z władzami gminy, aby ustalić taki pakiet inwestycji dodatkowych, który będzie najlepiej odpowiadał potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców Piaseczna. Jestem przekonany, że wspólnie z miastem uda nam się zrealizować prestiżowy i tak potrzebny dla miasta oraz mieszkańców projekt." - mówi Jacek Wasilewski.

Headland Property Holdings podpisał umowę partycypacyjną z Gminą Piaseczno
kliknij, aby powiększyć zdjęcie z podpisania umowy

Powyżej zdjęcie z podpisania umowy partycypacyjnej. W centralnym punkcie zdjęcia znajduje się: Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno: Józef Zalewski oraz Brian O'Farell, Dyrektor Headland Property Holdings, po lewej: Zastępca Burmistrza: Zdzisław Lis, po prawej: Jacek Wasilewski, Kierownik Projektu reprezentujący inwestora. Podpisanie porozumienia oraz zaakceptowanie wniosku o zmianę studium zagospodarowania przestrzennego w czasie posiedzenia Rady Miejskiej Piaseczna 2 lipca 2008 roku, pozwalają na uruchomienie procedury administracyjnej związanej z uzyskaniem pozwolenia na budowę i rozpoczęcia prac budowlanych przy pierwszym w Piasecznie projekcie wielofunkcyjnym o tak kompleksowym charakterze.

Powyższą informację otrzymałem od Pani Magdaleny Galant z Mediadem Communications. Dodatkowe informacje udziela: Mediadem Communications (biuro prasowe projektu), ul. Kołobrzeska 34, 02-923 Warszawa, Magdalena Galant, telefon kontaktowy: 609 716 565 lub 022 642 24 16, adres e-mail: m.galant@mediadem.pl

Zachęcam do zapoznania się z informacjami powiązanymi tematycznie: Informacja prasowa firmy Headland Property Holdings (2008-06-17), Headland Center Piaseczno - czy władze zaakceptują plany? (2008-06-15), Centrum Usługowo Handlowe kino kręgielnia hotel (2008-03-21), oraz rozmowa na naszym prywatnym forum e-mieszkańców powiatu piaseczyńskiego w wątku: Headland Center w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno