Informacje17 października 2007, 00:00,

Akcja honorowego oddawania krwi w Górze Kalwarii

Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria Barbara Samborska oraz Zarząd Rejonowy PCK w Piasecznie serdecznie zapraszają mieszkańców Góry Kalwarii do udziału w akcji honorowego oddawania krwi. Akcja honorowego oddawania krwi odbędzie się w piątek, 19 października 2007 roku, od godziny 9:00 do 14:00 przed Ratuszem w Górze Kalwarii.

Akcja honorowego oddawania krwi w Górze Kalwarii

Jak informuje oficjalny serwis Góry Kalwarii: www.gorakalwaria.pl, akcję przeprowadzi warszawskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Kwalifikacja do oddania krwi odbywa się na podstawie dokumentu tożsamości (ze zdjęciem oraz numerem PESEL). Zapraszamy do przyłączenia się do akcji honorowego oddawania krwi w Górze Kalwarii.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Popularny: 1300 odsłonInformacje18 października 2007, 00:00,

Puławska Bis - nowe informacje o drodze ekspresowej S-7

Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego na swojej stronie www.piaseczno.pl, informuje nas o przyśpieszonym tempie prace nad realizacją drogi ekspresowej S-7 (NS) Puławska Bis. Będzie to część jednej z najważniejszych tras w Polsce i Europie Wschodniej, łącząca Gdańsk, lotnisko Okęcie z państwami bałkańskimi.

Przebieg trasy S-7 (NS), na terenie powiatu piaseczyńskiego zwany Puławską - bis, przyniesie wzrost znaczenia powiatu piaseczyńskiego, dochody ze zlokalizowanego wokół trasy biznesu a właścicielom gruntów – szczególnie tych przyległych do trasy - ogromny wzrost wartości. Dojazd do Warszawy zajmie kilkanaście minut. Budowę trasy zaplanowano na najbliższe lata. Opracowano trzy warianty jej przebiegu: mapa

Zarząd Powiatu Piaseczyńskiego jednogłośnie opowiedział się za szybka budową trasy i ekologicznym wariantem przebiegu przez gminy Lesznowola, Piaseczno i Tarczyn (kolor niebieski na mapie). Wariant ten zakłada przebieg trasy od planowanej obwodnicy Warszawy (tj. lotniska Okęcie), przez gminę Lesznowola (wjazd w Nowej Woli), przez gminę Piaseczno (wjazd w Robercinie i Złotokłosie) i gminę Tarczyn (wjazd w Rudzie i Kopanej) a następnie wcięcie się trasy w trasę krakowską kilka kilometrów za miastem Tarczyn.

Więcej informacji o południowym wylocie z Warszawy drogi ekspresowej S-7 w kierunku Grójca, przeczytacie na oficjalnej stronie powiatu piaseczyńskiego: link, oraz na stronie Biura Projektowo - Konsultingowego Eurostrada: link
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor prywatnego serwisu powiat piaseczyński
Tematy: