Informacje10 grudnia 2018, 07:00,

Akcja Cyrkuluj Książeczko - podaruj dzieciom książkę

Rusza tegoroczna ogólnopolska zbiórka książek dla dzieci, organizowana przez Centra Handlowe Auchan oraz Fundację Już pomagam. Egzemplarze zebrane, między innymi w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno, przy ul. Puławskiej 46 w Piasecznie, zostaną przekazane maluchom przebywającym w domach dziecka czy na szpitalnych oddziałach. Do końca roku można przyłączyć się do akcji i pomóc dzieciom przenieść się do świata baśni i fantastycznych przygód! Akcja potrwa do końca stycznia 2019 r. Książki można przynosić w godzinach pracy centrum handlowego.

Akcja Cyrkuluj Książeczko - podaruj dzieciom książkę

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Książki pomagają choć na chwilę uciec od trosk życia codziennego i przenieść się do świata fantazji. Potrzebują tego szczególnie najmłodsi, którzy przebywają w szpitalnych łóżkach czy domach dziecka. Do końca roku na terenie galerii handlowej będzie dostępny specjalny pojemnik, do którego każdy może oddać książki dla małych czytelników - bajki, opowiadania, wierszyki oraz albumy. Wszystkie pozwolą maluchom zapomnieć - choć na chwilę - o smutkach i problemach.
Akcja Cyrkuluj książeczko to ogólnopolska zbiórka książek dla najbardziej potrzebujących maluchów. Zebrane egzemplarze przekazywane są wybranym oddziałom dziecięcym szpitali, opiekuńczym domom dziecka, pogotowiu opiekuńczemu, szkołom podstawowym, w tym szkołom specjalnym. Część trafia także do publicznych bibliotek, dzięki czemu dzieci mają łatwiejszy dostęp do świata literatury. Akcję, jak co roku, objęła patronatem pani Henryka Krzywonos-Strycharska - doradca rzecznika praw dziecka.

Informacje12 grudnia 2018, 08:30,

III sesja Rady Miejskiej w Piasecznie

12 grudnia 2018 r. o godz. 9:30 odbędzie się III sesja Rady Miejskiej w Piasecznie, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy, przy ul. Kościuszki 5.

III sesja Rady Miejskiej w Piasecznie