Informacje21 listopada 2010, 00:00,

AKCJA BIA£A UKRAINA 2010 - serdecznie zapraszamy


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Instytut Badań nad Stosunkami Międzynarodowymi z nieocenioną pomocą innych instytucji, takich jak Wyższa Szkoła Handlu i Prawa im. R. £azarskiego, uczelnia Collegium Civitas, Serwisu Informacyjnego Powiatu Piaseczyńskiego, a także licznych szkół, warszawskich i podwarszawskich parafii, oraz wielu sklepów spożywczych, co roku organizują wspólnie Akcję Biała Ukraina. Jest to akcja charytatywna, która polega na obdarowywaniu dzieci z polskim pochodzeniem, a zamieszkałych w różnych częściach Ukrainy. W tym roku będą to dzieci zamieszkałe w Barze, Kamieńcu Podolskim, Tarnopolu i we Lwowie.

W pierwszej połowie stycznia 2011 roku, odbędzie się wyjazd na Ukrainę z udziałem naszych wolontariuszy oraz przekazanie darów polskim dzieciom w szkołach podstawowych, sierocińcach, a także najbiedniejszym rodzinom o pochodzeniu polskim. Serdecznie zapraszamy do udziału w Akcji wszystkich zainteresowanych zarówno pomocą w zaopatrzeniu Akcji, jak i w samym wyjeździe. Każda forma pomocy będzie doceniona.

AKCJA BIA£A UKRAINA 2010

Akcja Biała Ukraina 2010 - JAK POMÓC?

1. Przyjmujemy tylko przedmioty nowe, znajdujące się w dobrym stanie. W pierwszej kolejności zbieramy książki do polskich bibliotek na Ukrainie oraz artykuły szkolne i biurowe potrzebne do nauki języka polskiego, a także do nauki historii Polski. Mogą to być także płyty z polskimi filmami oraz polską muzyką. W drugiej kolejności zbieramy sprzęt AGD i RTV, artykuły żywnościowe o długiej przydatności do spożycia, chemię gospodarczą oraz kosmetyczną, a także zabawki i słodycze. Głównym miejscem zbiórek będzie Collegium Civitas (XII piętro w Pałacu Kultury i Nauki), oraz Wyższa Szkoła Handlu i Prawa im R. £azarskiego – Samorząd Studencki. W Piasecznie dary można zostawiać w klubie bokserskim JAKUBOXING przy ul. Okulickiego 7/9 (w budynku Polkoloru). Informacje o innych miejscach zbiórek, oraz o sposobach dostarczania darów na terenie Warszawy i okolic są udzielane przez koordynatora akcji Magdalenę Jakubowską pod numerem 609-101-444. DARY ZBIERAMY DO KOńCA GRUDNIA 2010 r. włącznie. Wszystkie dary, nawet te najdrobniejsze, będą przez nas docenione: każdy Darczyńca otrzyma na miejscu honorowe odznaczenie w postaci naklejki z logiem Akcji Biała Ukraina!

2. Można także dokonać wpłaty dowolnej sumy pieniężnej na konto naszej Fundacji. Uzbierane w ten sposób środki przeznaczymy w całości na zakup darów oraz ich transport na Ukrainę.
"Fundacja Instytut Badań nad Stosunkami Międzynarodowymi"
ul. Ordynacka 11/5, 00-364 Warszawa
BPH PBK S.A. 75 1060 0076 0000 3200 0086 4692
koniecznie z dopiskiem DAROWIZNA - BIA£A UKRAINA!

We wszystkich sprawach związanych z Akcją Biała Ukraina należy kontaktować się z p. Magdaleną Jakubowską tel. kom. 0-609-101-444, m.jakubowska@stosunki.pl
autor/źródło: Redakcja
Tematy:

Napisz komentarz

Informacje22 listopada 2010, 00:00,

18 grudnia Świąteczna Loteria Fantowa w Krauzówce


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Szkoła Podstawowa im. Ewy Krauze w Piasecznie posiada bogatą tradycję. Od kilku już lat organizujemy szereg imprez, festiwali, spotkań dla uczniów naszej szkoły. Kiermasz Bożonarodzeniowy jest jednak wydarzeniem szczególnym. To właśnie wtedy uczniowie sprzedają swoje prace wykonywane podczas lekcji plastyki, pyszne ciasta pieczone w domach i inne drobiazgi, by zbierać fundusze na różne szkolne wydatki.

Kiermaszowi towarzyszą także przedstawienia jasełkowe, dzięki którym nasi wychowankowie mogą sprawdzić się w roli aktorów. Nieodłącznym elementem kiermaszu jest również Świąteczna Loteria Fantowa – każdy los zakupiony na Loterii wygrywa podwójnie – osoba, która go kupiła otrzymuje oczywiście nagrodę, ale równocześnie wspiera najbiedniejszych uczniów naszej szkoły – cały dochód z Loterii zostaje przekazany na potrzeby naszych uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

W tym roku chcielibyśmy Loterię uatrakcyjnić, nagrodami będą nie tylko drobne upominki, ale również vouchery – rodziny, które je wylosują będą mogły wziąć udział w warsztatach decoupeagu czy lekcji chodzenia na szczudłach. Do wygrania będzie także przyjęcie urodzinowe organizowane przez pracownię edukacyjno-rozrywkową Chatka Spełnionych Marzeń.

Największym jednak osiągnięciem będzie dla nas zebranie pieniędzy, dzięki którym będziemy mogli pomóc dzieciom będących w trudnej sytuacji rodzinnej bądź materialnej, nie mogących w pełni korzystać z uroków dzieciństwa. Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich osób o wielkich sercach o wsparcie naszej akcji fantami, które będziemy mogli wykorzystać podczas loterii. Będziemy wdzięczni za każdą, nawet najdrobniejszą pomoc. Fanty prosimy składać w siedzibie Szkoły (Al. Kasztanów 12, Piaseczno 05-501).
autor/źródło: Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 2 w Piasecznie
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie