Informacje3 kwietnia 2018, 07:00,

Akcja Bezpieczny Dom Bezpieczna Ulica w Mysiadle - Razem Bezpieczniej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Policjanci z Piaseczna i Lesznowoli w dniach od 3 do 6 kwietnia 2018 roku na terenie Mysiadła przeprowadzą wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa publicznego i przestrzegania prawa oraz integracji mieszkańców wokół wspólnej sprawy, jaką jest bezpieczeństwo publiczne.

AKCJA BEZPIECZNY DOM BEZPIECZNA ULICA W MYSIADLE - RAZEM BEZPIECZNIEJ

Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie mł. insp. Robert Chmielewski podjął decyzję o skoordynowaniu szeregu działań prewencyjnych na terenie Mysiadła gm. Lesznowola. Celem tych działań jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców, w tym zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom w ruchu drogowym.

Ważnym elementem projektu ma być podniesienie świadomości społecznej w zakresie poprawy bezpieczeństwa publicznego. Służyć ma temu prowadzona równocześnie akcja informacyjna wśród mieszkańców Mysiadła.

Skoordynowane patrole policyjne w tym funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego swoje działania na ulicach Mysiadła przeprowadzą w dniach 3- 6 kwietnia br.

Nasze działania uwzględniają informacje i uwagi o miejscach niebezpiecznych, pochodzące od mieszkańców.

Jednak nadal można zgłaszać swoje propozycje i spostrzeżenia o miejscach, wymagające uwagi funkcjonariuszy Policji i służb miejskich. A służy temu np.:
- aplikacja internetowa Policji: „Krajowa Mapa Zagrożenia Bezpieczeństwa” - gdzie jest możliwość zgłaszania wszelkich incydentów według kategorii zdefiniowanych przez Policję
- aplikacja mobilna Policji: „Moja Komenda” – służącej do lokalizacji posterunków i komisariatów policji oraz dzielnicowych- funkcjonariuszy odpowiedzialnych za swoje rejony, umożliwiającej użytkownikom bezpośredni telefoniczny i mailowy kontakt z właściwym dzielnicowym.

Inicjatorem działań ze strony mieszkańców jest radny Gminy Lesznowola Pan Marcin Kania.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje8 kwietnia 2018, 08:00,

Oddaj krew w Zalesiu Górnym 2018


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Marzysz o byciu czyimś bohaterem? Uratowaniem komuś życia? Już niedługo będzie ku temu okazja! 8 kwietnia 2018 roku (niedziela) w godzinach 10.00-14.00 przy kościele św. Huberta w Zalesiu Górnym stanie krwiobus, który będzie przyjmował krwiodawców.

ODDAJ KREW W ZALESIU GÓRNYM

Jeśli jesteś pełnoletni, ważysz więcej niż 50 kg oraz cieszysz się dobrym zdrowiem, to serdecznie zapraszamy! (osoba między 17 a 18 rokiem życia może oddać krew za pisemną zgodą obojga rodziców, lub gdy z nimi zgłosi się do miejsca krwiodawstwa). Nie jesteś pewny, czy możesz oddać krew? Do kwietnia będziemy wrzucać tu najważniejsze informacje o krwiodawstwie, a także warunki jakie trzeba spełnić. Jeśli to nie rozwieje Twoich wątpliwości, przyjdź 8 kwietnia i zgłoś się do krwiobusa, a lekarz na pewno udzieli Ci wszystkich informacji.

PAMIĘTAJ! Krwi nie da się wyprodukować w laboratorium! Jedynym jej źródłem jest ludzki organizm. Dlatego tak szalenie ważne jest honorowe krwiodawstwo. Oddając krew, darujesz komuś życie! Weź ze sobą znajomych, rodzinę i wspólnie dajcie część siebie, aby ktoś inny mógł przeżyć! Bo ratowanie życia mamy we krwi! Nie masz skończonych 18 lat lub wiesz że nie możesz oddawać krwi? Włącz się w akcję przez zaproszenie znajomych i udostępnienie!

Wolontariat "Zostaw ślad" - Parafia w Zalesiu Górnym
https://www.facebook.com/events/1572194432887633/

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie