Informacje28 stycznia 2014, 00:00,

Akademia Mini Lab dla dzieci w wieku 3-5 lat

Wszechnica Rodzica i Przystanek Kultury Piaseczno zapraszają na warsztaty naukowo-przyrodnicze dla dzieci w wieku 3-5 lat pn.: Akademia Mini Lab, podczas których dzieci będą się uczyć poprzez zabawę i obserwację prostych zjawisk. Warsztaty odbędą się 1 lutego 2014 roku od godz. 13.00 w Przystanku Kultura, przy Placu Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Cena 30 zł/uczestnik. Tematem warsztatów będzie POWIETRZE. Poznawanie zjawisk fizycznych przez proste doświadczenia i zabawę. Pokazanie związku między zjawiskami fizycznymi, a otaczającym światem. Wyjaśnienie zjawisk przyrodniczych. Zapraszamy do Akademii Mini Lab.

AKADEMIA MINI LAB DLA DZIECI W WIEKU 3-5 LAT
autor/źródło: Redakcja serwisu informacyjnego gminy Piaseczno

Informacje28 stycznia 2014, 00:00,

Z Cieciszewa na igrzyska olimpijskie w Soczi

Wielki sukces Artura Nogala, sportowca z Cieciszewa koło Konstancina-Jeziorny. 23-letni łyżwiarz, wychowanek Zespołu Szkół nr 4 w Słomczynie i tamtejszego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zryw", będzie reprezentował Polskę na olimpiadzie w Soczi.

Jak przyznają bliscy pana Artura, nikt nie spodziewałby się, że skromny chłopak z małej miejscowości w gminie Konstancin-Jeziorna osiągnie tak wielki sukces. Mieszkaniec Cieciszewa swoje pierwsze kroki stawiał w UKS "Zryw", gdzie pod okiem trenerów - Bożeny Goss i Tomasza Kuczy uczył się sportowej precyzji i zaciętości. W liceum zmienił klub, przeszedł do RKS Marymont Warszawa. Wielki potencjał nastolatka natychmiast został dostrzeżony przez trenera Andrzeja Święcickiego.

Z Cieciszewa na igrzyska olimpijskie w Soczi

Ciężka praca, wyrzeczenia, pot i łzy nie poszły na marne. W marcu 2010 r. Polska, po 37 latach, otrzymała nowego mistrza świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Sportowiec nie spoczął na laurach. Kolejne 4 lata były dla pana Artura czasem nie tylko wytężonych treningów, ale także nauki zakończonej obroną pracy licencjackiej na Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Sukcesy sportowe, a także doskonałe wyniki osiągnięte podczas cyklu 4 zawodów pucharu świata - Calgary (Kanada), Salt Lake City (USA), Astana (Kazachstan), Berlin - zaowocowały kwalifikacją olimpijską. To, że pan Artur w pełni na nią zasłużył, potwierdził dodatkowo pod koniec grudnia w Zakopanem, gdzie zdobył mistrzostwo polski na dystansie 500 m.

Przeczytaj też: Bezpłatne konsultacje specjalistów. Skorzystaj z Białych Sobót

Z Cieciszewa na igrzyska olimpijskie w Soczi

Sportowcy oficjalne nominacje do reprezentacji odbiorą w najbliższy piątek (31 stycznia). Tego dnia złożą również ślubowanie. Będzie wśród nich pan Artur, któremu życzymy dużo szczęścia, powodzenia oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

autor/źródło: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna