Informacje1 lipca 2014, 18:00,

Akademia Aktywnego Seniora w Tarczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Mieszkasz na terenie gminy Tarczyn? Jesteś emerytem? Możesz wziąć udział w bezpłatnych zajęciach w ramach Akademii Aktywnego Seniora, przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie. Organizatorzy zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się we wtorek 1 lipca 2014 roku o godz. 18.00. Miejsce: GOK, ul. J. Stępkowskiego 17 - sala widowiskowa.

Akademia Aktywnego Seniora w Tarczynie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje30 czerwca 2014, 15:00,

Dzień Turecki na Rynku Miejskim w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W poniedziałek 30 czerwca 2014 roku na Rynku Miejskim w Piasecznie będzie można zasmakować prawdziwej kultury tureckiej. Już od godz. 15.00 rozpoczną się pokazy artystyczne, tańce oraz muzyka. Wystąpią zespoły folklorystyczne z Turcji, które zaprosiła do Polski Ambasada Turecka. W programie Pikniku przewidziano także wystawę fotograficzną. Będzie to doskonała okazja do poznania obyczajów oraz bogatej kultury tureckiej. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Pana Zdzisława Lisa oraz Ambasadora Republiki Turcji Pana Yusuf Ziya Ozcan.

Dzień Turecki na Rynku Miejskim w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Nie zabraknie także specjałów kuchni tureckiej. Na Kiermaszu będą do nabycia produkty takie jak Delicje Tureckie, ceramika, rękodzieło czy oryginalne tkaniny i oczywiście oryginalny kebab. W programie nie zapomniano o najmłodszych. W strefie animacji, dzieci będą mogły spożytkować swoją energię oraz poznać tureckie zabawy.W tym roku obchodzona jest 600. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Turcją. Piaseczno ma swój historyczny kontekst związany z historią dyplomacji obu państw. W 1777 roku w naszym mieście zatrzymała się w drodze do Warszawy z całym bogatym orszakiem Numan-bej - poseł sułtana na dwór Króla Stanisława Augusta. Jego pobyt w Piasecznie upamiętnia półksiężyc na dachu historycznego ratusza.

Dzień Turecki na Rynku Miejskim w Piasecznie

Paulina Tomaniak

 
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie