Informacje13 września 2016, 20:23,

Agata Janczak z Konstancina laureatką ogólnopolskiego konkursu naukowego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Wygląda na to, że rozwija się w naszym regionie wybitny naukowiec. Agata Janczak z XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie znalazła się w gronie 10 laureatów prestiżowego programu edukacyjnego ADAMED SmartUP – tym samym pokonując blisko 3,5 tysiąca uczniów z całej Polski. Nagrodą są profesjonalne konsultacje edukacyjne przygotowane przez wybitnych naukowców i pomoc w przygotowaniach do międzynarodowej kariery naukowej.

AGATA JANCZAK Z KONSTANCINA LAUREATKĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NAUKOWEGO

ADAMED SmartUP to wyjątkowy program przeznaczony dla młodych pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych. Tysiące uczniów szkół ponadpodstawowych rywalizują ze sobą o wyjazd na niezwykły obóz naukowy oraz – przede wszystkim – o 10-miesięczne konsultacje naukowe, które dla wielu oznaczają możliwość studiowania na najlepszych uniwersytetach na świecie i karierę w prestiżowych instytutach badawczych. W eliminacjach na chętnych czeka wiele wyzwań, m.in. gra naukowa, rozgrywająca się w wirtualnej rzeczywistości i spotkania z Radą Naukową Programu.

Laureaci zostali wyłonieni w oparciu o jasne kryteria – m.in. zaangażowanie, wyniki z zajęć, motywację do nauki i rozmowę ewaluacyjną – wyjaśnia Anna Kosińska, Kierownik Programu ADAMED SmartUP.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

AGATA JANCZAK Z KONSTANCINA LAUREATKĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NAUKOWEGO

Młody naukowiec z Mazowsza

Tym większym sukcesem jest zwycięstwo siedemnastoletniej Agaty Janczak. To nie jedyne jej naukowe osiągnięcie. Jest również finalistką Kuratoryjnego Konkursu Chemicznego, należy do wielu kół naukowych, dotarła również do II etapu Olimpiady Chemicznej. Odbyła staż w laboratorium chemicznym Politechniki Warszawskiej, pracując nad rozwojem acyklowiru. Swoją przyszłość wiąże z pediatrią. Agata poza rozwojem intelektualnym, stara się również doskonalić swoje pasje – żeglarstwo i podróże. Należy także do drużyny siatkarskiej, a w ramach zajęć teatralnych bierze udział w festiwalach na terenie całego kraju.

AGATA JANCZAK Z KONSTANCINA LAUREATKĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NAUKOWEGO

Laureaci ADAMED SmartUP

Galę, podczas której ogłoszono laureatów tegorocznej edycji ADAMED SmartUP, zorganizowano w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Uroczystość poprowadził Marcin Prokop, a wśród gości znaleźli się reprezentanci najlepszych polskich uczelni, przedstawiciele rządu, biznesu oraz edukacji. Nagrody wręczyli przedstawiciele Rady Naukowej ADAMED SmartUP.

Obok Agaty Janczak, tegoroczni laureaci to finaliści wojewódzkich i ogólnopolskich olimpiad z przedmiotów ścisłych i przyrodniczych. Większość czynnie uczestniczy w pracy szkolnych kół naukowych, a część na własną rękę brało już udział w warsztatach i wykładach organizowanych przez wyższe uczelnie. Opis ich naukowych osiągnięć i zainteresowań dostępny jest na www.adamedsmartup.pl

AGATA JANCZAK Z KONSTANCINA LAUREATKĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NAUKOWEGO

Trzecia szansa na stypendium marzeń!

Wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy interesują się naukami ścisłymi i przyrodniczymi zachęcamy do rejestracji w tegorocznej edycji ADAMED SmartUP, która ruszyła od początku września na stronie www.adamedsmartup.pl. Warto także zajrzeć na aktualizowany na bieżąco fanpage na Facebooku. Znajdują się tam najświeższe informacje odnośnie programu, ciekawe filmiki czy zdjęcia.

ADAMED SmartUP to program naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. Podstawą inicjatywy jest platforma internetowa www.adamedsmartup.pl oraz program stypendialny przeznaczony dla osób w wieku 15-19 lat. Program patronatem honorowym objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowe Centrum Nauki, Politechnika Warszawska, Polska Akademia Nauk, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Morska w Szczecinie. Organizatorem programu ADAMED SmartUP jest Fundacja Grupy Adamed, której celem jest wspieranie działalności badawczo-rozwojowej, naukowej i oświatowej, popularyzacja nauki oraz wsparcie rozwoju młodzieży i środowiska naukowego.

AGATA JANCZAK Z KONSTANCINA LAUREATKĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NAUKOWEGO

Grupa Adamed to polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała 30 lat temu od podstaw, na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów. Jest producentem ponad 250 produktów nowej generacji, oferowanych zarówno polskim jak i zagranicznym pacjentom z ponad 60 krajów świata. Posiada swoje przedstawicielstwa: w Rosji, Hiszpanii, Kazachstanie, Czechach, Słowacji i na Ukrainie. Obecnie zatrudnia około 1600 osób. Od ponad 15 lat firma prowadzi własną innowacyjną działalność badawczo-rozwojową. Tworzy konsorcja naukowo-przemysłowe z wiodącymi uniwersytetami oraz instytutami naukowymi, w kraju i za granicą. Własność intelektualna firmy chroniona jest kilkudziesięcioma patentami.

Karolina Kędziora
Biuro Prasowe Programu ADAMED SmartUP

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje2 października 2016, 11:00,

Kąpiel na Morsowisku Górki Szymona


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

2 października 2016 roku w godzinach 11:00-12:00 odbędzie się pierwsza Lodowata Niedziela na Morsowisku Górki Szymona. Co prawda nie sposób spodziewać się przerębla na początku października, ale na pewno temperatura wody będzie odpowiednia, by schłodzić się wreszcie po upalnym lecie :) I odpowiednia dla tych, co to pierwszy raz zechcą zmoczyć tyłki, gdy spacerowicze będą w kurtkach i swetrach :) Przybądźcie odrobinę wcześniej, żeby się przebrać, rozgrzać czy też zdecydować na kąpiel, o 11:00 wchodzimy do wody. Zapraszamy!

KĄPIEL NA MORSOWISKU GÓRKI SZYMONA

Kamila Góreczny
facebook.com/events/1775567992692957

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie