Informacje21 maja 2007, 00:00,

Afrykańskie Impresje - spotkanie z Mariuszem Kurcem

Biblioteka Publiczna w Piasecznie zaprasza na spotkanie z podróżnikiem i obieżyświatem Mariuszem Kurcem, który właśnie powrócił z podróży po kontynencie afrykańskim. Spotkanie odbędzie się 30 maja 2007 roku, o godzinie 9:00 w czytelni Biblioteki przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Opowieści Mariusza Kurca uzupełni materiał filmowy. Serdecznie zapraszamy!

Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami).

Informacja od nas: Mariusz Kurc jest obieżyświatem, który wędrówkę po świecie traktuje jako sposób na życie i w niej się realizuje! Ciekawe sytuacje, często niebezpieczne jak i śmieszne momentami to nieodzowny element wypraw Mariusza, największą chyba jednak radość widz osiąga dzięki egzotyce krajobrazów, ludzkich zachowań, odwiedzanych przez podróżnika miejsc. Mariusz Kurc jest podróżnikiem bez barier. W pierwszą podróż wybrał się mając 18 lat. Autostopem przejechał Europę. Do tej pory zwiedził kilkadziesiąt krajów w Azji, Indiach i Afryce. Mariusz Kurc podróżuje samotnie, bo jak mówi - najbardziej ceni sobie wolność. Każda jego wyprawa jest zarazem wyprawą w głąb siebie i hartowaniem charakteru.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje21 maja 2007, 00:00,

Hokus Pokus zaprasza na Wielkie Puff kolejką z Julkami

Wydawnictwo Hokus - Pokus www.hokus-pokus.pl zaprasza rodziców wraz z pociechami na wyjątkową wycieczkę Piaseczyńską Kolejką Wąskotorową. Wydawnictwo organizuje wielką majówkę już w najbliższą niedzielę 27 maja 2007 roku. Jeden wagon będzie przeznaczony wyłącznie dla uczestników organizowanej przez nas eskapady! Kolejka wyrusza z Piaseczna i jedzie w kierunku Tarczyna. W czasie postoju na polanie w okolicach miejscowości Złotokłos, planowane jest mnóstwo atrakcyjnych zabaw...

Wydawnictwo Hokus Pokus zaprasza na Wielkie Puff z Julkami. Wycieczka Piaseczyńską Kolejką Wąskotorową
kliknij aby powiększyć

Program wycieczki Piaseczyńską Kolejką Wąskotorową:
1. Zbiórka na stacji w Piasecznie 27 maja około 10:30
2. Wyjazd - godzina 11:00
3. Przejazd piaseczyńską kolejką. Przystanek na polanie:
- gry i zabawy integracyjne, inspirowane historyjkami o Julku i Julce
- konkursy z nagrodami (książki wydawnictwa Hokus-Pokus, gry firmy Hasbro)
- czytanie książek pt: Julek i Julka
- ognisko z kiełbaskami
4. Powrót piaseczyńską kolejką do Piaseczna około godziny 16:00

Dzieci, które będą jechały julkowym wagonem nie płacą za bilet, natomiast każdy dorosły zapłaci 10 zł. Wydawnictwo Hokus - Pokus będzie zbierać pieniądze na stacji tuż przed odjazdem piaseczyńskiej kolejki. Wagon pomieści około 50 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń, które należy wysyłać na adres mailowy: kolejka@hokus-pokus.pl do 23 maja 2007 roku (środa). Każde zgłoszenie będzie przez nas potwierdzone drogą mailową lub telefonicznie, dlatego też prosimy o podanie niezbędnych danych kontaktowych (imię i nazwisko, liczba osób dorosłych oraz dzieci, telefon, adres mailowy).

Jeśli zabraknie miejsc w julkowym wagonie, będzie można zabrać się innym i dołączyć do wydawnictwa Hokus - Pokus na polanie. Tych z Państwa, którzy nie zmieszczą się w julkowym wagonie, wydawnictwo prosi o rezerwowanie miejsc w pozostałych, pod numerem telefonu: (022) 756 76 38. Ceny biletów wynoszą wówczas: normalny 20 zł, ulgowy 10 zł, dzieci do 3 lat gratis.

Wydawnictwo Hokus - Pokus gwarantuje miłą atmosferę, nagrody w konkursach, pieczywo i kiełbaski, owoce oraz wodę mineralną. Oczywiście we własnym zakresie można zabrać więcej majówkowych rarytasów. Każdy mały pasażer julkowego wagonu otrzyma mały julkowy prezent - niespodziankę. Szczegółowe informacje dotyczące dojazdu na stację otrzymają Ci z Państwa, którzy zgłoszą swoje uczestnictwo w majówce. Zapraszamy!
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno