Informacje11 czerwca 2013, 00:00,

Afrykańska odyseja osobową Toyotą przez piaski Sahary - Klub Podróżnika Konstancin-Jeziorna

Klub Podróżnika Konstancin-Jeziorna serdecznie zaprasza na spotkanie i pokaz slajdów Gosi i Marcina Złomskich pt. Afrykańska odyseja - osobową Toyotą przez piaski Sahary. Spotkanie odbędzie się w czwartek 13 czerwca 2013 roku o godz. 19.00 w KDK Mirków przy ul. Jaworskiego 18, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny! Zapraszamy podróżników oraz sympatyków różnych podróży na kolejne spotkanie z Klubem Podróżnika. Będzie to ostatnie przed wakacjami spotkanie Klubu Podróżnika w Konstancińskim Domu Kultury.

AFRYKAńSKA ODYSEJA OSOBOW¡ TOYOT¡ PRZEZ PIASKI SAHARY - KLUB PODRÓżNIKA W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Gosia i Marcin Złomscy: Afrykańska odyseja - osobową Toyotą przez piaski Sahary Pomysł był prosty - wsiadamy w naszą 19-letnią Toyotę i jedziemy do Afryki. Szybki przejazd przez Europę, prom przez Cieśninę Gibraltarską i już jesteśmy na Czarnym Lądzie. Tu zaczyna się nasza odyseja! 16 500 km drogami i bezdrożami Afryki. Przez wydmy Sahary, wyschnięte rzeki, skalne urwiska, wśród baobabów i wielbłądów. Dookoła ubogie wioski, kolorowo ubrani Afrykanie a w samochodzie 55°C, warstwa czerwonego pyłu oraz duży zapas wody i paliwa. Naszą codziennością stają się zmagania z afrykańską biurokracją i skorumpowaną policją, łatanie kolejnych dziur w łysych oponach, niezliczone naprawy tłumika, wymiana rozrządu. Na koniec wcielamy się w rolę rasowych handlarzy używanych aut i po wielodniowych pertraktacjach nielegalnie sprzedajemy naszą Toyotę w Wagadugu. A co po drodze? Meczety w stylu zachodniego Sahelu, biblioteki z kilkusetletnimi manuskryptami, zaklinacze węży na placu Dżemaa El-Fna w Maroku, karawany wielbłądów poganiane przez Tuaregów, rytualny połów ryb w Kraju Dogonów, pełne dzikich zwierząt sawanny na pograniczu Burkina Faso i Beninu, wyładowane po brzegi pirogi na Nigrze, a w końcu magiczne Timbuktu – miasto w sercu Sahary. Więcej informacji na stronie internetowej: www.5stronaswiata.pl

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje11 czerwca 2013, 00:00,

Spotkania z Dorotą Gellner w gminie Piaseczno

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza na spotkania autorskie z Dorotą Gellner, autorką wielu książek, bajek i piosenek dla dzieci, które odbędzie się 14 czerwca 2013 roku o godz. 10.30 w Oddziale dla dzieci przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. W trakcie spotkania nastąpi rozdanie dyplomów i nagród konkursu plastycznego Ilustracja do wierszy D. Gellner. Będzie można również zakupić książki z płytami CD pt.: Skaczące nutki i Muzyczne rękawiczki. Zapraszamy na spotkania z Dorotą Gellner.

SPOTKANIA Z DOROT¡ GELLNER W PIASECZNIE I BOGATKACH

Tego samego dnia, odbędzie się spotkania z Dorotą Gellner o godz. 16.30 w Filii Bogatki przy ul. Królewskiej 91. W trakcie spotkania nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. Projekt ilustracji do wybranego wiersza J. Tuwima. Zapraszamy.

SPOTKANIA Z DOROT¡ GELLNER W PIASECZNIE I BOGATKACH

Dorota Gellner to bardzo popularna poetka, czasem pisząca także krótką prozę, od debiutu (Mysia wyprawa, 1985) opublikowała blisko pięćdziesiąt książeczek dla najmłodszych. Jej wiersze są tradycyjne, melodyjne - z wielu powstały piosenki. Autorka wielu książek dla dzieci, programów telewizyjnych (Tęczowa bajeczka), słuchowisk radiowych oraz bajek muzycznych, no i oczywiście tekstów piosenek - a jest ich więcej niż sto: "Zuzia - lalka nieduża", "Zając malowany", czy "Duszki, duszki". W 1999 roku została laureatką dorocznej nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Jej piosenki śpiewa już kolejne pokolenie przedszkolaków. Wraz z Wandą Chotomską, Danutą Wawiłow, Natalią Usenko należy do najwybitniejszych poetek piszących dla najmłodszych. Książki Doroty Gellner: gandalf.com.pl/gellner-dorota.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno