Informacje26 września 2008, 00:00,

£adunek wybuchowy pod autem przy Wodan w Piasecznie

W czwartek 25 września 2008 roku, około godziny 8:30 dyżurny Komendy Powiatowej w Piasecznie, otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że pod samochodem firmy WODAN przy ul. Puławskiej w Piasecznie - znaleziono ładunek wybuchowy. Po potwierdzeniu tych informacji, zostali zawiadomieni pirotechnicy z Komedy Stołecznej Policji, którzy zneutralizowali ładunek wybudowy. Wyniki ekspertyzy pokażą, czy był to ładunek, który mógł zagrażać życiu. Sprawa została objęta policyjnym śledztwem. Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego, przygotowanego przez ekipę iTV Piaseczno. Reportaż z rozbrajania bomby jest w wydarzeniach na stronie internetowej: www.itvpiaseczno.pl
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje26 września 2008, 00:00,

Staropolski Wieczór koncert w Kościele NMP Góra Kalwaria

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Mecenasem cyklu Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii oraz Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii serdecznie zapraszają na koncert Josepha Haydna z cyklu Staropolskie Wieczory w Zabytkach Architektury Mazowieckiej. Koncert odbędzie się w sobotę 27 września 2008 roku, o godzinie 20:00 w Kościele Parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP Góra Kalwaria.

Podczas koncertu Josepha Haydna z cyklu Staropolskie Wieczory w Zabytkach Architektury Mazowieckiej wystąpią: Anna Karasińska - sopran, Aneta £ukaszewicz - mezzosopran, Tomasz Krzysica - tenor, Robert Gierlach - bas, Olsztyński Chór Kameralny Collegium Musicum pod dyr. Janusza Wilińskiego oraz Orkiestra Sinfonia Viva pod dyr. Tomasza Radziwonowicza. Wykonana zostanie m.in. Symfonia e-moll nr 44 żałobna oraz Mszę B-dur Terezjańską. Serdecznie zapraszamy na Staropolski Wieczór w Górze Kalwarii.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria