Informacje15 lutego 2013, 00:00,

ADAMM Lesznowolski Teatr Manufaktura Snów

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zaprasza na premierę spektaklu pt. ADAMM w wykonaniu Lesznowolskiego Teatru Manufaktura Snów pod. kier. Tomasza Kłujszo. W rolach głównych: Iwona Manista Kutryś, Tomasz Kłujszo. Reżyseria Ewy Kłujszo. Spektakl będzie można obejrzeć w niedzielę 17 lutego 2013 roku o godz. 18.00 w świetlicy GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6. Wstęp wolny. Zapraszamy fanów dobrej sztuki komediowej!

ADAMM LESZNOWOLSKI TEATR MANUFAKTURA SNÓW

Spektakl pt. ADAMM przedstawia rzeczywistość "sparciałego" małżeństwa z 20-letnim stażem. Ona - roztrzepana, odrobinę przewrażliwiona, ciągle narzekająca pani domu, i On - pracoholik, toksycznie związany z matką, przyziemnie skupiony na trzech najważniejszych dla siebie czynnościach: jedzeniu, spaniu i seksie. Oboje codziennie mierzą się z prozą życia, obcością i samotnością, a mimo to odgrywają swoją komedię. A wtedy Ona decyduje się sprowadzić ADAMMa. Czy ADAMM naprawdę okaże się niezawodny i pomoże wskrzesić dawną miłość, owo najpiękniejsze uczucie, które połączyło bohaterów w młodości? Pierwowzorem scenariusza napisanego przez Ewę Kłujszo jest II akt komedii słynnego nowojorskiego dramatopisarza Murray'a Schisgala Twice Around the Park. Osnowa fabularna oryginału oraz język postaci zostały dopasowane do polskich realiów, przez co portrety bohaterów są nam bliższe. Dowcipne dialogi, cięte riposty, komizm sytuacyjny a także liryzm wspomnień, odkrywane tajemnice i przeżywane dramaty w kontekście wojny damskomęskiej oraz poważnych pytań o miłość i samotność w związku tworzą ciekawą mieszankę. ADAMM (.pdf)
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje15 lutego 2013, 00:00,

Konstancja z Potulickich Hrabina Skórzewska - wykład prof. Ryszarda Nowickiego

Konstanciński Dom Kultury zaprasza w najbliższą sobotę 16 lutego 2013 roku na spotkanie z cyklu Wirtualne Muzeum Konstancina. Spotkanie połączone z wykładem prof. Ryszarda Nowickiego pt. Konstancja z Potulickich Hrabina Skórzewska, odbędzie się w siedzibie KDK przy ul. Jaworskiego 18 w Konstancinie-Jeziornie. Początek spotkania o godz. 17:00.

KONSTANCJA Z POTULICKICH HRABINA SKÓRZEWSKA WYK£AD PROFESORA RYSZARDA NOWICKIEGO

Konstancja z Potulickich hrabina Skórzewska, matka Witolda hrabiego Skórzewskiego, założyciela Konstancina i imienniczka tej miejscowości, jest bohaterką kolejnego wykładu prof. Ryszarda Nowickiego, historyka i bibliologa, profesora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, autora szeregu prac poświęconych rodzinie Skórzewskich. Wykład przygotowany z okazji, obchodzonych po raz kolejny, Imienin Konstancji , dostarczy zapewne wiele, mało do tej pory znanych faktów z życia postaci, której portret udało się odnaleźć w 2012 r. Polecamy i serdecznie zapraszamy na spotkanie do KDK Konstancin.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna