Informacje6 października 2010, 00:00,

9 października Dzień Kultury żydowskiej w Górze Kalwarii

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii serdecznie zapraszają na DZIEń KULTURY żYDOWSKIEJ, który odbędzie się w sobotę 9 października 2010 roku o godzinie 17.00 do Liceum Ogólnokształcącego w Górze Kalwarii przy ul. ks. Sajny 16. W ramach programu przybyli goście będą mogli wysłuchać koncertu: Tradycja Małych Miasteczek - Przy Szabasowych Świecach. Koncert pełen nostalgii, dowcipu i radości to podróż po przedwojennych żydowskich miasteczkach, okraszona zabawnymi historyjkami, dowcipami, piosenką i opowieściami o żydowskich świętach.

Dzień Kultury żydowskiej w Górze Kalwarii

W drugiej części spotkana goście zostaną zaproszeni do degustacji tradycyjnych potraw. Święto soboty (SZABAT) i atmosfera, jaką będzie można odczuć podczas spotkania przybliżą mieszkańcom naszej gminy i przybywającym gościom historię żydów Polskich, którzy żyli wspólnie z nami przez 1000 lat. Zapraszamy na Dzień Kultury żydowskiej.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje7 października 2010, 00:00,

Zapraszamy na IV Otwarty Bieg Papieski w Habdzinie

10 października 2010 roku, sołectwo Habdzin, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, GOSiR i Parafia Św. Józefa, DEM-a serdecznie zapraszają na IV Otwarty Bieg Papieski, który odbędzie się w Habdzinie. Oprócz programu, o którym mowa jest poniżej, organizatorzy przewidzieli dodatkowe atrakcje: wielkogabarytowe dmuchane zabawki dla dzieci oraz darmowa grochówka. Zapraszamy na Otwarty Bieg Papieski w Habdzinie.

IV Otwarty Bieg Papieski

IV Otwarty Bieg Papieski program:

12:00 - Zapisy do Biegu
13:00 - Msza Święta przy Krzyżu o Beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II
14:30 - Start uczestników Biegu Papieskiego w poszczególnych kategoriach. Rozstrzygniecie konkursu "Papieska dekoracja Domostwa".
17:40 - Kapela z Nad Baryczy
18:10 - Koncert "Pontyfikat Miłości"
19:00 - Apel Papieski - zapalenie zniczy - "Barka".
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna