Informacje1 września 2017, 16:00,

78. rocznica wybuchu II Wojny Światowej - uroczystość w Skolimowie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Zarząd Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Konstancinie-Jeziornie zapraszają 1 września 2017 roku na obchody 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Spotykamy się o godz. 16.00 na Cmentarzu Parafialnym w Skolimowie.

78. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ - UROCZYSTOŚĆ W SKOLIMOWIE

Uroczystości rozpocznie msza św. w intencji poległych i pomordowanych podczas II Wojny Światowej. Następnie władze gminy, kombatanci, poczty sztandarowe z konstancińskich szkół i zaproszeni goście przejdą przed kwaterę żołnierzy poległych za Ojczyznę w 1939 r. Odczytany zostanie Apel Poległych oraz zostaną złożone kwiaty w hołdzie ofiarom i bohaterom.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje2 września 2017, 13:00,

Czytamy Wesele w Cieciszewie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Seniorzy zapraszają mieszkańców Gminy Konstancin-Jeziorna na wspólne czytanie Wesela Stanisława Wyspiańskiego, które odbędzie się w sobotę dniu 2 września 2017 roku o godz. 15.00 w świetlicy w Cieciszewie. Czytanie odbędzie się w ramach akcji społecznej Narodowe Czytanie, propagującej czytelnictwo i popularyzującej wybitną polską literaturę.

CZYTAMY WESELE W KONSTANCINIE

Narodowe czytanie to okazja do spotkania z piękną polską literaturą, mówiącą o nas, naszej historii i kulturze. Wyjątkowa tegoroczna lektura, wybrany w głosowaniu przez Polaków dramat „Wesele”, umożliwia lekturę z podziałem na role i udział większej liczby uczestników. Zachęcamy do udziału w spotkaniu i wspólnie mile spędzenia czasu z wielką literaturą przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Spotkanie zorganizowano w ramach Inicjatywy Lokalnej "Seniorzy czytają Wesele śpiewająco". Świetlica w Cieciszewie, sobota 2 września, godz. 15.00.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie