Informacje4 sierpnia 2018, 15:00,

74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - Dom Zośki łączy pokolenia


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


4 sierpnia 2018 roku o godz. 17.00 Fundacja Dom „Zośki” oraz Centrum Kultury w Piasecznie organizują patriotyczne spotkanie w szczególnym miejscu, które zapisało się w historii Powstania jako dom spotkań konspiracyjnych, czyli w Domu “Zośki”, przy ul. Królowej Jadwigi 11 w Zalesiu Dolnym. W programie uroczystości znalazły się koncert „Muzyczny spacer po Warszawie” w wykonaniu duetu akordeonowego, gawęda historyczna profesora Grzegorza Nowika i wspólne śpiewanie pieśni powstańczych.

74. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO - DOM ZOŚKI ŁĄCZY POKOLENIA

Tego samego dnia odbędzie się także rajd rowerowy „Wdzięczni Ojcom”. Zbiórka umówiona jest na godz. 10.00 przy kościele św. Anny w Piasecznie. Zapraszamy.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje31 lipca 2018, 19:34,

Piaseczno miastem przyjaznym dla biznesu - ranking Forbesa


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Według Forbes gospodarka w Polsce kwitnie przede wszystkim na peryferiach największych aglomeracji. Potwierdza to tegoroczny ranking Miast Przyjaznych dla Biznesu, w którym Gmina Piaseczno zajęła I miejsce w kategorii miejscowości od 50 do 149 tys. mieszkańców.

PIASECZNO MIASTEM PRZYJAZNYM DLA BIZNESU

Piaseczno utrzymuje się w czołówce przygotowanego przez redakcję „Forbesa” oraz Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej rankingu Miast Przyjaznych dla Biznesu. Pierwsze miejsce otrzymało drugi rok z rzędu, a w 2016 r. uplasowało się na drugim miejscu. Ranking ten stanowi dobre podsumowanie osiągnięć gospodarczych gmin, gdyż tym razem o kolejności zadecydował nie jak ostatnio przyrost liczby firm w poprzednim roku, ale w całej kończącej się kadencji samorządu (lata 2015–2017). W Gminie Piaseczno działało na koniec 2017 r. 28 firm na 1000 mieszkańców. Sukcesywny przyrost liczby firm postępował od 178 w 2015 r. do 228 w zeszłym roku. Wyniki rankingu ogłoszono 26 czerwca 2018 r. we Wrocławiu podczas Kongresu Regionów. Nagrodę dla Piaseczna odebrała wiceburmistrz Hanna Kułakowska – Michalak.

PIASECZNO MIASTEM PRZYJAZNYM DLA BIZNESU

Miejsca pracy

Piaseczno chce wykorzystać widoczny w rankingu trend przenoszenia biznesów z centrów aglomeracji na sąsiednie obszary. Już teraz w okolicach Warszawy jest wiele firm transportowych, logistycznych, finansowych, magazynowych. W samym Piasecznie mamy też reprezentantów wysokorozwiniętych technologii. – Ten kierunek rozwoju trzeba wspierać, dlatego warto promować strefy aktywności gospodarczej wzdłuż budowanej trasy S7 (tzw.N-S) czy na terenach położonych pomiędzy Okulickiego i Energetyczną. Jestem przekonany, że w Piasecznie na terenach dawnych zakładów Polkolor czy Lamina jest miejsce na nowoczesny park technologiczny z prawdziwego zdarzenia. To jest miejsce, gdzie firmy mogą się rozwijać, wymieniać wiedzę z ośrodkami naukowymi, tu mogłaby się skoncentrować produkcja i usługi. Mieszkańcy naszej gminy znajdą pracę bliżej domu, a to przy okazji element działań na rzecz mniejszych korków i poprawy jakości powietrza – wyjaśnia wiceburmistrz Daniel Putkiewicz.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

PIASECZNO MIASTEM PRZYJAZNYM DLA BIZNESU

Ul. Elektroniczna osią strefy biznesu

Aby pobudzić strefę aktywności gospodarczej przy Okulickiego Piaseczno zmienia pod kątem potrzeb biznesu plan zagospodarowania przestrzennego dla obszaru między ul. Okulickiego a ul. Energetyczną. – Na ukończeniu jest przygotowywana na zlecenie gminy koncepcja ulicy Elektronicznej, która połączy obie arterie, stworzy główną oś strefy przemysłowej i skomunikuje cały ten teren – dodaje wiceburmistrz Putkiewicz. W budżecie gminy zabezpieczone są środki na opracowanie projektu budowy tej ulicy.

PIASECZNO MIASTEM PRZYJAZNYM DLA BIZNESU

Szczegółowe informacje na temat rankingu można znaleźć na stronie: www.forbes.pl

UMiG Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie