Informacje21 sierpnia 2016, 09:00,

72. rocznica walki Kompanii Leśnej im. por. Szarego NSZ

21 sierpnia 2016 roku spotykamy się przy Pomniku żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych "Szaniec Nieugiętych" na Zimnym Dole, aby uczcić 72. rocznicę walki Kompanii Leśnej im. por. "Szarego" NSZ z oddziałami niemieckimi.

72. ROCZNICA WALKI KOMPANII LEŚNEJ IM. POR. SZAREGO NSZ

W programie uroczystości znajdują się:
godz. 9.00 - rekonstrukcja obozowiska Kompanii Leśnej w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych oraz Koła im. por. "Antka" NSZ w Piasecznie
godz. 12.00 - polowa msza św. z udziałem pocztów sztandarowych
- wystąpienie okolicznościowe przedstawiciela Narodowych Sił Zbrojnych Koła im. por. "Antka" w Piasecznie
- wystąpienia okolicznościowe przedstawicieli władz samorządowych
- złożenie kwiatów przy pomniku Szaniec Nieugiętych oraz pomniku Leśników Mazowieckich
- pieśni powstańcze
- spotkanie przy ognisku.

Informacje19 sierpnia 2016, 15:00,

Protest przeciw linii 400 kV w Pamiątce w gminie Tarczyn

19 sierpnia 2016 roku odbędzie się protest przeciw linii 400 kV w Pamiątce (gmina Tarczyn). Protest przeciwko zatwierdzonemu niedawno przebiegowi linii wysokiego napięcia 400 kV ma się rozpocząć o godzinie 15 i potrwać do godziny 20. Mieszkańcy mają zamiar przechodzić przez przejście dla pieszych w Pamiątce, w pobliżu tamtejszego Zespołu Szkół.

PROTEST PRZECIW LINII 400 KV W PAMIĄTCE W GMINIE TARCZYN

Na początku sierpnia, inwestor - Polskie Sieci Energetyczne S.A. - postanowił wytyczyć trasę w korytarzu określonym obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego Województwa Mazowieckiego. Oznacza to, iż linia wysokiego napięcia ominie gminy, które najmocniej protestowały, m.in. blokując drogę krajową nr 50: Pniewy, Warkę oraz Chynów.

PROTEST PRZECIW LINII 400 KV W PAMIĄTCE W GMINIE TARCZYN

Przebieg korytarza linii 400 kV Kozienice - Ołtarzew www.kozienice-oltarzew.eu/aktualnosci/66

przebieg korytarza linii 400 kV Kozienice - Ołtarzew

Budowa linii 400 kV Kozienice - Ołtarzew - wybór trasy www.kozienice-oltarzew.eu/o-inwestycji