Informacje23 sierpnia 2015, 10:00,

71 rocznica walki Kompanii Leśnej im. Szarego

W niedzielę 23 sierpnia 2015 roku, przy pomniku Szaniec Nieugiętych na Zimnym Dole koło Żabieńca, odbędą się uroczystości z okazji 71. rocznicy walki Kompanii Leśnej im. "Szarego" Samodzielnego Batalionu im. Brygadiera Mączyńskiego Narodowych Sił Zbrojnych.

71 rocznica walki Kompanii Leśnej im. Szarego

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

W programie:
od godz. 10.00 - obozowisko partyzanckie
godz. 12.00 - Polowa Msza Św. z udziałem pocztów sztandarowych
po Mszy
- przemówienia okolicznościowe
- złożenie wieńców przy Pomniku "Szaniec Nieugiętych" oraz Pomniku Leśników Mazowieckich
- wspólne śpiewanie pieśni partyzanckich
- rekonstrukcja obozowiska Kompanii Leśnej w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych oraz Koła im. Por. "Antka" NSZ w Piasecznie
- spotkanie przy ognisku

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=10423
Informacje16 sierpnia 2015, 16:00,

Zagan Acoustic zagra w Konstancinie

16 sierpnia 2015 roku o godz. 16.00 odbędzie się koncert zespołu ZAGAN ACOUSTIC. Miejsce: Amfiteatr, Park Zdrojowy, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny.

Zagan Acoustic zagra w Konstancinie

Zagan Acoustic tworzą czterej wykształceni klasycznie nietuzinkowi instrumentaliści. Każdy z muzyków wnosi do zespołu swoje indywidualne spojrzenie, wpływające ostatecznie na brzmienie całego kwartetu. Zespół powstał w 2006 roku w Akademii Muzycznej w Gdańsku z inicjatywy Joachima Łuczaka i Pawła Zagańczyka – od którego nazwiska pochodzi nazwa grupy. Na repertuar zespołu składają się głównie autorskie kompozycje. Zarejestrowane zostały One na debiutanckiej płycie zatytułowanej „3:1„. Album nagrany został z pierwszym klarnecistą zespołu – przedwcześnie zmarłym Jakubem Kubalą. Zagan Acoustic jest doskonale znany melomanom na Wybrzeżu. Na zaproszenie zagranicznych instytucji kulturalnych koncertowali również na Litwie, Słowacji, Szwecji, Niemczech i Szwajcarii. Twórczość zespołu prezentowana była kilkakrotnie w audycjach radiowych i telewizyjnych m.in. TVP Gdańsk, Program 2 Polskiego Radia, Polskie Radio RDC , Radio Gdańsk, Radio Głos, Radio Niepokalanów. Wybitny twórca teledysków muzycznych Yach Paszkiewicz wykorzystał kompozycje zespołu do swoich realizacji filmowych.Zespół współpracował przy nagraniach szeregu albumów, m.in.: „Bóg się rodzi na Pomorzu” (2011,2012), „Romanse rosyjskie” (2013), „Dzysô takô mòda je” (2014), a z okazji obchodów „Roku Oskara Kolberga 2014” nagrał swoją drugą płytę „Folk & Roll” z gościnnym udziałem Krzesimira Dębskiego, na której znalazły się dedykowane Zagan Acoustic kompozycje inspirowane ogólnie pojętą muzyką ludową.

redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=4327&start=15