Informacje1 sierpnia 2015, 17:00,

71. rocznica Powstania Warszawskiego w Tarczynie

30 lipca 2015 roku o godz. 19.00 zapraszamy na obchody 71 rocznicy Powstania Warszawskiego. Miejsce: sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury, ul. J. Stępkowskiego 17 w Tarczynie. Zapraszają: Burmistrz Tarczyna, Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie, Towarzystwo Przyjaciół Tarczyna. Sierpniowa melodia to spektakl muzyczny w wyk. artystów Teatru Piosenki pod kierunkiem Romana Kołakowskiego.

71. ROCZNICA POWSTANIE WARSZAWSKIE - OBCHODY W TARCZYNIE

1 sierpnia 2015 roku o godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców na Rynek w Tarczynie, gdzie odbędzie się m.in. ognisko dla "Płonącej Warszawy", złożenie kwiatów pod pomnikiem i krótki program artystyczny.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=11315
Informacje2 sierpnia 2015, 08:00,

PATRIOTYCZNY SIERPIEŃ W PIASECZNIE

Zapraszamy do udziału w sierpniowych uroczystościach patriotycznych związanych z wybuchem Powstania Warszawskiego, walk oddziałów NSZ "Szaniec Nieugiętych" w Lasach Chojnowskich oraz rocznicy pacyfikacji wsi Chojnów.

PATRIOTYCZNY SIERPIEŃ W PIASECZNIE

71. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO:
31.07.2015 godz, 20.00 - spektakl Teatru Podmiejskiego - "Pamiętam tamten sierpień" - scena plenerowa na piaseczyńskim Rynku.
1.08.2015 godz. 16.45 - główne uroczystości przy kwaterze wojennej na Cmentarzu parafialnym w Piasecznie (szczegóły na plakacie obok)
2.08.2015 godz. 19.00 - "Gawędy Domu Zośki" - Dom "Zośki", ul. Królowej Jadwigi 11, Zalesie Dolne

71. ROCZNICA WALKI KOMPANII LEŚNEJ IM. POR. "SZAREGO" NSZ Z ODDZIAŁAMI NIEMIECKIMI
23.08.2015 GODZ. 12.00 - Pomnik żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych "Szaniec Nieugiętych", Zimne Doły, Żabieniec

71. ROCZNICA PACYFIKACJI LASÓW CHOJNOWSKICH I WSI CHOJNÓW ORAZ ROZSTRZELANIA PRZEZ NIEMCÓW 23 MIESZKAŃCÓW CHOJNOWA - W TYM 5 BRACI CZAPSKICH
30.08.2015 godz. 11.45 - Pomnik Pamięci Żołnierzy AK Pułku Baszta i Rozstrzelanych Mieszkańców Wsi,Leśna Polana, ul. Klonowa, Pilawa (szczegóły na plakacie obok).

Rajd Pamięci „Wdzięczni Ojcom” w 71 Rocznicę Powstania Warszawskiego
Dn. 1.08.2015 r. o godz. 10.00. Zbiórka przy tablicy pamięci w murze gotyckim przy kościele św. Anny. Pojedziemy rowerami i innymi środkami lokomocji do miejsc, tablic pamięci i pomników poświęconych naszym Rodakom poległym i pomordowanym przez niemieckich okupantów w Piasecznie i najbliższej okolicy.

Od tablic pamięci w murze gotyckim przy kościele św. Anny i pomnika św. Jana Pawła II Wielkiego udamy się kolejno do:
- pomnika rozstrzelanych Powstańców przy skrzyżowaniu ulic Chyliczkowskiej i Armii Krajowej
- kwatery wojennej na cmentarzu parafialnym i budynku obok cmentarza gdzie był szpital powstańczy,
- pomnika rozstrzelanych mieszkańców dzielnicy Orężna w Zalesiu Dolnym przy Al. Kalin,
- willi Zawadzkich przy ul. Królowej Jadwigi 11 w Zalesiu Dolnym,
- tablicy pamięci ”Zośki”, dowódcy Szarych Szeregów, w krużganku Kościoła w Zalesiu Dolnym,
- pomnika poległych w pacyfikacji wsi Pilawa, oraz obok - pomnika pamięci AK pułku Baszta,
- pomnika harcerzy Szarych Szeregów przy Gościńcu Wareckim w Zalesiu Górnym,
- pomnika Leśników Mazowieckich,
- Szańca Niezłomnych żołnierzy NSZ.
Tam wspomnimy poległych, odmówimy modlitwę, zapalimy znicze i złożymy kwiaty. Zakończenie rajdu będzie przy ognisku w wiacie w Zimnym Dole ok. godz. 14.00

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=11315