Informacje30 sierpnia 2015, 12:00,

71 rocznica pacyfikacji Lasów Chojnowskich i wsi Chojnów

30 sierpnia 2015 roku odbędą się uroczystości upamiętniające 71. rocznicę pacyfikacji Lasów Chojnowskich i wsi Chojnów. Na polanie przy ul. Klonowej w Pilawie o godz. 12 odprawiona zostanie masza święta, po której nastąpi złożenie kwatów przy pomniku Batalionu AK Baszta oraz tablicy poświęconej rozstrzelanym mieszkańcom wsi.

71 rocznica pacyfikacji Lasów Chojnowskich i wsi Chojnów

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=11315
Informacje30 sierpnia 2015, 12:00,

Dzień Różnorodności Kulturowej w Kalejdoskopie Kultury Góra Kalwaria

30 sierpnia 2015 roku o godz. 12.00 odbędzie się Dzień Różnorodności Kulturowej w Górze Kalwarii. Miejsce: Kalejdoskop Kultury, ul. Białka 9 Góra Kalwaria. Dzień Różnorodności Kulturowej jest zwieńczeniem projektu „Poznajmy się. Edukacja w środowisku wielokulturowym” , który realizowany jest wspólnie z MEN, Fundacją na Rzecz Tolerancji oraz Urzędem Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

Dzień Różnorodności Kulturowej w Kalejdoskopie Kultury Góra Kalwaria

Degustacja narodowych przysmaków, pokaz tajskiej sztuki walki, występy artystyczne - będzie się działo podczas Dnia Różnorodności Kulturowej w Górze Kalwarii. Zapraszamy 30 sierpnia o godz. 12.00 do Kalejdoskopu Kultury. Imprezę o godz. 12.00 rozpocznie spektakl "Losy wędrówek" - kulturowy kolaż teatralny, opowiadający o podróży i o tym, co wnosi w życie wędrujących. Spektakl został przygotowany przez młodych ludzi będących w drodze, których połączyło wspólne miejsce - Ośrodek w Lininie. Dla jednych może miejsce docelowe, dla innych - tymczasowy przystanek.

Amatorzy dobrej kuchni będą mieli możliwość poznania tajników sztuki kulinarnej z różnych regionów świata oraz skosztowania narodowych przysmaków. Potrawy przygotowało w czasie warsztatów 27 kobiet z: Polski, Czeczenii, Ukrainy, Rosji, Tadżykistanu, Nowej Zelandii, Australii, Stanów Zjednoczonych Ameryki. Wszystkie smakołyki zostaną ocenione w konkursie na najlepszą potrawę „Dnia Różnorodności Kulturowej”. Dla miłośników mocniejszych wrażeń przygotowano pokazy Muay Thai, czyli tajskiej sztuki walki. Nie zabraknie koncertów i występów artystycznych, które zakończy występ finalistów warsztatów Wokalno-Chóralnych Calvary Cantans. Imprezie przez cały dzień będą towarzyszyć wystawy i prezentacje multimedialne.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=9&t=11384