Informacje1 sierpnia 2014, 19:00,

70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - zaproszenie na uroczystości w Piasecznie

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie, Związek Żołnierzy NSZ Koło im. por. Antka w Piasecznie, Powiat Piaseczyński, Stowarzyszenie Wsi Chojnów, Pilawa, Orzeszyn "Radosna Wieś", Nadleśnictwo Chojnów, Parafia św. Anny w Piasecznie, Akcja Katolicka, Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju w Baniosze, Weterani Armii Krajowej, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna, Towarzystwo Przyjaciół Zalesia Dolnego, Pracownia Artystyczna Robert Lisowski, Gimnazjum Nr 1 im. Powstańców Warszawy w Piasecznie zapraszają na uroczystości z okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Program uroczystości rocznicowych:
1 sierpnia 2014 roku
Godzina "W" – 17.00
Uroczystości przy Kwaterze Wojennej 1939–1944
Cmentarz Parafialny w Piasecznie, ul. Kościuszki
- Syrena Alarmowa i Hymn Narodowy
- Msza święta polowa
- wystąpienie przedstawiciela Kombatantów
- Apel Pamięci
- wystąpienie okolicznościowe
- złożenie wiązanek
- pieśni powstańcze – chór Lira, Piaseczyńska Orkiestra Dęta

1 sierpnia, godz. 12.00
Otwarcie wystawy artystów Powiatu Piaseczyńskiego i Warszawy pt. "Powstanie Warszawskie – 70 rocznica powołania Polskiego Państwa Podziemnego"
Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Warszawy
Piaseczno, ul. Gen. Wł. Sikorskiego 20
Wystawa czynna do 17 sierpnia.

1 sierpnia, godz. 20.00
"Pamiętam tamten sierpień" - spektakl teatralno-muzyczny. Dom rodziny Zawadzkich, ul. Królowej Jadwigi 11, Zalesie Dolne
"Powstańcy 1944" – questing śladami Powstania Warszawskiego na terenie Piaseczna (questy dostępne od 1 sierpnia w Muzeum Regionalnym, Pl. Piłsudskiego 10)

2 sierpnia, godz. 10.00
Rajd Pamięci "Wdzięczni Ojcom" do miejsc pamięci narodowej związanych z ofiarami wojny 1939-1945 oraz Powstania Warszawskiego.
Początek Rajdu – przy Krzyżu Papieskim (róg ul. Puławskiej i Jana Pawła II)

od 2 sierpnia do 17 sierpnia, godz. 18.00
Seminarium pod patronatem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
Projekcja filmów o Powstaniu Warszawskim i historii AK
Sala Niebieska, Dom Parafialny przy Kościele św. Anny w Piasecznie, ul. Piłsudskiego 10

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje10 sierpnia 2014, 10:00,