Informacje31 sierpnia 2014, 09:05,

31 sierpnia 2014 roku odbędzie się 70. rocznica walk powstańczych w Lasach Chojnowskich, pacyfikacji wsi Chojnów przez hitlerowców i rozstrzelania 23 mieszkańców Chojnowa, w tym 5 Braci Czapskich Pomniki Pamięci Żołnierzy AK Pułku BASZTA i rozstrzelanych mieszkańców wsi. Miejsce: Leśna Polana, ul. Klonowa (w pobliżu domu rodziny Czapskich), Pilawa godz. 12.00. Uroczystość z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.
- Msza święta polowa
- odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej poświęconej rozstrzelanym mieszkańcom
- wystąpienia okolicznościowe i złożenie wieńców
- pieśni powstańcze – Piaseczyńska Orkiestra Dęta

Informacje31 sierpnia 2014, 17:00,

Walcząca Polska - koncert patriotyczny w Górze Kalwarii

Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria zaprasza do naszej nowej siedziby na Koncert Patriotyczny w wykonaniu Klasycznego Kwintetu Dętego oraz solistów. Koncert patriotyczny odbędzie się w niedzielę 31 sierpnia 2014 roku o godz. 17.30. Wstęp wolny! Miejsce: Ośrodek Kultury, ul. por. Jana Białka 9 w Górze Kalwarii.

Walcząca Polska - koncert patriotyczny w Górze Kalwarii