Informacje29 lipca 2012, 00:00,

68. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Centrum Kultury w Piasecznie, Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego, UMiG Piaseczno, Parafia św. Anny w Piasecznie, Parafia NMP Królowej Pokoju w Baniosze, Akcja Katolicka, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, koło w Piasecznie, weterani AK i NSZ, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna, Stowarzyszenie Wsi Chojnów, Orzeszyn, Pilawa oraz ZHR Szczep Watra zapraszają mieszkańców na uroczystości upamiętniające wybuch Powstania Warszawskiego oraz walki powstańcze na terenie gminy Piaseczno. Uroczystości 1 sierpnia 2012 roku rozpoczną się o godz. 17.00 przy Kwaterze Wojennej 1939-1945 na Cmentarzu Parafialnym w Piasecznie.

UROCZYSTOŚCI UPAMIęTNIAJ¡CE WYBUCH POWSTANIA WARSZAWSKIEGO ORAZ WALKI POWSTAńCZE NA TERENIE GMINY PIASECZNO

68. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego program:
16.45 – zbiórka pocztów sztandarowych i uczestników przy wejściu na cmentarz parafialny przy ul. Kościuszki
- przemarsz na Kwaterę Wojenną
- ustawienie pocztów sztandarowych
17.00 – Syrena alarmowa – Godzina W
- HYMN NARODOWY – Piaseczyńska Orkiestra Dęta oraz Chór Lira
- słowo wstępne wygłoszone przez przedstawiciela organizacji kombatanckich Władysława Patelę
- Polowa Msza Święta
- Apel Pamięci
- Minuta Ciszy
- wystąpienia okolicznościowe
- złożenie wiązanek na Kwaterze Wojennej i na pozostałych Miejscach Pamięci Narodowej
- pieśni powstańcze w wykonaniu chóru Lira
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje29 lipca 2012, 00:00,

Walczącym cześć - poległym hołd w Tarczynie

Urząd Gminy Tarczyn zaprasza 1 sierpnia 2012 roku na uroczystości z okazji 68. rocznicy Powstania Warszawskiego: Walczącym cześć. Poległym hołd. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00 na tarczyńskim rynku. W programie obchodów m.in. ognisko dla Płonącej Warszawy - złożenie kwiatów pod pomnikiem (godz. 17.00), msza w intencji poległych i żyjących powstańców (godz. 18.00), oraz złożenie kwiatów na grobach powstańców na cmentarzu w Tarczynie (godz. 19.00). Zapraszamy na uroczystości do Tarczyna.

Walczącym cześć - poległym hołd w Tarczynie
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Tarczyn