Informacje30 lipca 2008, 00:00,

64. ROCZNICA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO - obchody

Powstanie Warszawskie było największym niepodległościowym zrywem Armii Krajowej i największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez hitlerowców Europie. Rozpoczęte 1 sierpnia 1944 roku, na rozkaz Komendanta Głównego AK generała Tadeusza Komorowskiego Bora, miało w założeniach trwać kilka dni, tymczasem zakończyło się dopiero po 63 dniach ciężkich walk. W związku z 64. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie powiatu piaseczyńskiego zostały przygotowane różne uroczystości upamiętniające Powstanie Warszawskie.

64 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

64. rocznica Powstania Warszawskiego - Gmina Piaseczno

Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Weterani AK i NSZ, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie zapraszają 1 sierpnia 2008 roku, na cmentarz parafialny w Piasecznie, gdzie odbędą się uroczyste obchody 64. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Program uroczystości: godz. 16:45 zbiórka przy wejściu na cmentarz parafialny, przemarsz na Kwaterę Wojenną, ustawienie pocztów sztandarowych, godz. 17:00 rozpoczęcie uroczystości Piaseczyńska Orkiestra Dęta, Msza Święta, przemówienie Starosty Piaseczyńskiego Jana Dąbka, złożenie kwiatów w Miejscach Pamięci Narodowej, koncert pieśni powstańczych Chór Lira. Godz. 10:00-18:00 wystawa 57 miesięcy okupacji. Społeczeństwo polskie podczas II wojny światowej w Muzeum Regionalnym w Piasecznie.

64. rocznica Powstania Warszawskiego - Gmina Lesznowola

Gminny Ośrodek w Lesznowoli oraz Urząd Gminy Lesznowola serdecznie zapraszają 1 sierpnia 2008 roku na uroczyste obchody 64. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Program uroczystości: godz. 17:00 złożenie kwiatów pod pomnikiem (las w Magdalence przy Kościele) W hołdzie bohaterom polskiego Państwa Podziemnego 1939-1945 społeczeństwo Gminy Lesznowola, godz. 17:30 Msza św. w intencji ofiar Powstania Warszawskiego (Kościół w Magdalence), godz. 18:30 spotkanie Pamiętamy 44 (Świetlica przy ul. Przyszłości 8 w £azach II), śpiewnik Powstańca – występ Zespołu Ludowego Tęcza, opowieść o Powstaniu – spotkanie z historykiem oraz poczęstunek.

64. rocznica Powstania Warszawskiego - Gmina Konstancin

Urząd Miasta i Gminy Konstancin Jeziorna, Dzielnica Wilanów m.st. Warszawy oraz Konstanciński Dom Kultury, tradycyjnie, jak co roku, 1 sierpnia 2008 roku zapraszają na obchody Powstania Warszawskiego w Powsinie. W tym roku przypada 64 rocznica. Uroczysta Msza Święta w intencji Bohaterów Sierpnia' 44 zostanie odprawiona o godz. 17:00 w Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Parafii Św. Elżbiety. Apel Poległych rozpocznie się o godz. 18:00 na Cmentarzu Powstańców Warszawy.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców powiat piaseczyński
Tematy:

Informacje28 lipca 2008, 00:00,

Ośrodek Kultury Mysiadło zaprasza na Wyprawę do Etiopii

Ośrodek Kultury w Mysiadle serdecznie zaprasza dorosłych, a także młodzież i dzieci na spotkanie WYPRAWA DO ETIOPII, które odbędzie się w ramach cyklu INNE KULTURY. Spartanie Wyprawa do Etiopii, odbędzie się w najbliższy wtorek 29 lipca 2008 roku, o godzinie 19:00. Miejsce spotkania: Ośrodek Kultury w Mysiadle, budynek Myszka przy ul. Topolowej 2 lokal 106. Podczas wtorkowego spotkania, zdjęcia i cenne pamiątki z wyprawy do Afryki zaprezentują absolwentki Uniwersytetu Warszawskiego.

Etiopia Tis Siat wodospad Błękitnego Nilu

Etiopia to fascynujący kraj w Afryce (obok Egiptu), który posiada tak bogatą i ciekawą kulturę. Wbrew stereotypowym wyobrażeniom pustyni i głodu, tu można znaleźć wspaniałe zabytki. Sprawdź sam, dlaczego ten kraj nazywany jest wyspą czarnego chrześcijaństwa. Opowieść żywa i prawdziwa. Dowiedzcie się wszystkiego o mieszkańcach tego afrykańskiego skrawka ziemi. Zapraszamy na spotkanie Wyprawa do Etiopii.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Lesznowola Mysiadło
Tematy:Lesznowola