Informacje22 czerwca 2014, 11:00,

600-LECIE WSI LESZNOWOLA

21 i 22 czerwca 2014 roku zapraszamy na uroczystości związane z 600-leciem wsi Lesznowola.

600-lecie wsi Lesznowola program imprezy
Sobota 21 czerwiec 2014 r.
14:00 - Bieg lesznowolski
16:00 - rozpoczęcie oficjalnej części 600 - lecie wsi Lesznowola
16:30 - 19:00 - teatrzyki i wystąpienia dzieci szkolnych i przedszkolnych, atrakcje sportowe, rywalizacje rodzinne, atrakcje dla najmłodszych, dmuchańce i straganiki tematyczne, zwiedzanie Dworku, a w nim wiele atrakcji
18:00 - MISTRZ SZARLOTKI - konkurs na najlepszą szarlotkę z jabłek grójeckich
18:00 - WYŚCIG KOSIAREK - rywalizacja nie tylko męska
19:00 - koncert zespołu "Średnia 55"
20:00 - Koncert "Biby" z zespołem
22:00 - 03:00 - dyskoteka na dechach
Niedziela 22 czerwiec 2014 r.
11.00- 12.00 Msza Święta w Kościele pod wezwaniem bł. Honorata Koźmińskiego w Lesznowoli
13:00 - 17:00 - Turniej Piłki Nożnej i Gra Wiejska
TRADYCJA- RODZINA- SPORT
ORG. KGW

Informacje21 czerwca 2014, 17:00,

WIANKI NAD WISŁĄ - GASSY 2014

Jak noc świętojańska, to tylko nad Wisłą. W sobotę 21 czerwca 2014 roku zapraszamy do Gassów. Czekają atrakcje dla dzieci, występy artystyczne, zabawa pod "chmurką", a na koniec pokaz sztucznych ogni. Start o godz. 17.00. Atrakcje dla dzieci będą dostępne już od godz. 15.00. Wianki nad Wisłą o godz. 17.00 zainauguruje biesiadny program muzyczny. Później na scenie wystąpi grupa teatralna Konstancińskiego Domu Kultury ze spektaklem "Jak wiły wianki wiły". Zaśpiewają też panie z chóru seniora "Czerwona Jarzębina", a muzykę do tańca będzie puszczał DJ. Imprezę zakończy korowód nad Wisłę oraz pokaz sztucznych ogni. Na "Wianki" zapraszają mieszkańcy wsi Gassy, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Konstanciński Dom Kultury.

WIANKI NAD WISŁĄ - GASSY 2014

Zapraszamy na wianki do Gassów, gdzie będą mogli Państwo się przenieść w niezwykły klimat obrzędów i obyczajów z dawnych lat. W programie przewidziane są występy zespołów regionalnych, folkowych oraz tradycyjne już tańce na „dechach”. Propozycja zabawy z polską muzyką ludową i aranżacyjnym wykorzystaniem afrykańskich instrumentów muzycznych. Nowatorski pomysł na połączenie dwóch odmiennych kultur i stylów w wykonaniu duetu polsko-afrykańskiego. Program jest rodzajem widowiska i dialogu muzycznego prowadzonego ze słowiańskim przytupem i temperamentem Afro. Całość nieodłącznie oparta na interakcji z publicznością, zachęcanej do zabawy obszernymi solówkami na afrykańskich bębnach. W repertuarze pojawią się najpopularniejsze utwory polskiej muzyki ludowej i biesiadnej. ,,Jak wiły wianki wiły’’ – spektakl grupy teatralnej Miniatura z KDK Młodzi aktorzy grupy teatralnej ,,Miniatura” zaprezentują spektakl, który zdobył tegoroczną nagrodę Grand Prix XI Festiwalu Małych Form Teatralnych. Spektakl jest powrotem do czasów słowiańskich. Utrzymany w lekko komediowym stylu, ukazuje współczesność wplecioną w zwyczaje Słowian i postacie mitologii słowiańskiej. Zabawa taneczna z DJ.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie